Командира 64-ї мотострілецької бригади полковника Азатбека Омурбекова, який став відомим на весь світ після звірств у Бучі, впізнав місцевий житель села Андріївка на Київщині.

Про це йдеться у новому розслідуванні «Слідства.Інфо» про воєнні злочини росіян в Андріївці. 

Село Андріївка у Бучанському районі Київщини перебувало під окупацією росіян протягом березня 2022 року. За словами місцевого мешканця Василя, росіяни регулярно заходили до нього на подвірʼя і змушували качати для них воду з колодязя. У перших числах березня він побачив полковника Азатбека Омурбекова у супроводі двох підлеглих. 

«Він йшов попереду збоку. Це якийсь їхній командир (Омурбеков — ред.), я так зрозумів. А двох наших цивільних хлопців вели два росіянина. У цей момент інші росіяни змушували мене качати їм воду», — розповів Василь з Андріївки. 

Чоловік впізнав обличчя російського полковника на кількох фотографіях: у парадній військовій формі, а також на знімках із військових навчань, де той був у польовій формі. Свідок впевнений, що бачив саме Азатбека Омурбекова. 

«Він ішов без автомата, без нічого. Я черпав воду, я його добре побачив. Без каски був, форма ось ця зелена польова, як у всіх них. Очевидно, що це був офіцер… він йде, а позаду ще двох (заручників — ред.) ведуть з панчохами на голові. А потім через дві-три години на фермі було два постріли. Я не знаю, чи це їх убили, бо назад їх вже не вели», — розповів житель Андріївки.

На території ферми у селі Андріївка під час окупації росіяни розташували свою військову базу та підрозділи артилерії. Також там зберігалося багато боєприпасів, які вони підірвали перед втечею з села. Свідчення Василя дуже важливі, адже це перше підтвердження очевидця, який на власні очі бачив командира 64-ї бригади Омурбекова в Україні. 

Також журналісти «Слідства.Інфо» отримали документ, який українські військові знайшли поблизу підбитої російської техніки на околицях Андріївки. У виписці з наказу 64-ї бригади за осінь 2021-го року саме Азатбек Омурбеков вказаний командиром цього підрозділу. 

Після терору в Андріївці бригада під командуванням Азатбека Омурбекова перемістилася до Бучі, де відзначилася особливими звірствами: там знайшли сотні вбитих та закатованих українців. Коли фотографії та відео воєнних злочинів росіян у Бучі облетіли світ, президент РФ Владімір Путін нагородив Омурбекова званням героя Росії, а 64-й бригаді присвоїв почесне звання «гвардійська». Також 15 липня в селі Купіно Новосибірської області у місцевій школі встановили меморіальну табличку Омурбекову, де той колись вчився.

Російські пропагандистські медіа у своїх новинах розповідають про Омурбекова як про «героїчного полковника», приписуючи йому успіхи «з оборони зайнятих рубежів на Київщині». 

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо», військовослужбовець 64-ї мотострілецької бригади Данііл Фролкін вбив місцевого жителя Андріївки, якого перед цим окупанти взяли в заручники і катували. Встановити деталі вбивства вдалося завдяки селфі, які Фролкін зробив на вкрадений у місцевих жителів телефон і залишив перед втечею.