20-річний російський окупант Данііл Фролкін залишив у вкраденому телефоні свої селфі, які він зробив у селі Андріївка на Київщині у березні 2022-го. Ці фото дозволили ідентифікувати його особу та розкрити вбивство мирного жителя, яке він міг вчинити.

Про це йдеться у розслідуванні «Слідства.Інфо». 

Солдат 64-ї мотострілецької бригади Данііл Фролкін був у складі російських окупаційних військ, які зайняли Андріївку наприкінці лютого. Вони влаштували місцевим жителям терор: викрадали, катували та вбивали селян. Також росіяни відбирали автомобілі та особисті речі. 

Фролкін разом із іншими військовими відібрав телефон у місцевого подружжя Тетяни та Леоніда. Російський солдат якийсь час користувався цим телефоном — зокрема, робив селфі та спільні фото з іншими військовими. Але перед втечею з села він видалив фото і залишив телефон у селі. За кілька тижнів родині вдалося відновити видалені файли і знайти фото з обличчям Фролкіна та інших російських окупантів. 

У процесі розслідування «Слідства.Інфо» обличчя Данііла Фролкіна впізнав місцевий житель Василь, який був свідком вбивства односельчанина Ігоря Єрмакова. Він підтвердив, що саме Фролкін 2 березня здійснив постріл у голову чоловіку, який стояв на колінах. 

Праворуч — Ігор, якого у березні 2022-го застрелили в Андріївці Київської області

Праворуч — Ігор, якого у березні 2022-го застрелили в Андріївці Київської області / Світлини з сімейного архіву родини Ігоря та Тетяни

«І тоді бачу, його (Ігоря Єрмакова — ред.) на коліна поставили. Далі пролунав постріл. Він упав. Але у той момент я ще не знав, що убитий — то Ігор», — розповів Василь. Свідок добре запамʼятав обличчя вбивці, зокрема, характерні татуювання та руках та шиї. Ідентичні татуювання є у Фролкіна. Пізніше солдат Фролкін ще кілька разів заходив на подвірʼя до Василя. 

Данііл Фролкін народився в багатодітній родині у містечку Рубцовск, депресивній глибинці західного Сибіру. Після закінчення школи пішов до коледжа, але потім був призваний до російської армії. У 2020-му він підписав контракт і почав служити у 64-й мотострілецькій бригаді, що дислокується в селі Князє-Волконське біля міста Хабаровськ. У складі цієї бригади Фролкін вторгся наприкінці лютого на Київщину.

Російський військовий Данііл Фролкін, який залишив у вкраденому телефоні свої селфі

Російський військовий Данііл Фролкін, який залишив у вкраденому телефоні свої селфі

Після окупації та злочини в Андріївці, 64-та бригада перемістилася в Бучу, де відзначилася звірствами та масовими вбивствами мирних українців. Після втечі з Київщини президент РФ Владімір Путін нагородив бригаду за «масовий героїзм» і присвоїв їй почесне звання «гвардійська». 

У червні Офіс генпрокурора України оголосив Даніілу Фролкіну підозру у вбивстві мирного жителя Андріївки.