В українських в’язницях виявлено 16 випадків зараження коронавірусною інфекцією. Всього на наявність COVID-19 перевірили 399 людей. Понад половина з протестованих — працівники тюремних установ.

Про це “Слідству.Інфо” повідомили в Центрі охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби у відповіді на запит.

В установі розповіли, що станом на 8 травня виявили 16 випадків зараження COVID-19, з них троє — ув’язнені Чернівецького та Кропивницького слідчих ізоляторів, а решта — працівники тюремних установ. Зокрема, п’ять випадків виявили у П’ятихатській виправній колонії, по два випадки в Івано-Франківській установі виконання покарань та Кропивницькій виправній колонії, а також — по одному випадку у Сумській, Цуманській та Бердичівській виправних колоніях і у Харківському слідчому ізоляторі, 

Зазначимо, що наразі на наявність коронавірусної інфекції перевірили 159 арештантів та 241 працівника тюрем. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ “Тюрми і коронавірус: інтерв’ю із заступницею міністра юстиції

Раніше “Слідство.Інфо” розповідало, що у Міністерстві юстиції напрацювали законопроект, який дозволить достроково або через амністію звільнити до трьох тисяч ув’язнених з українських тюрем. Ідеться лише про арештантів, засуджених за ненасильницькі злочини.

Також “Слідство.Інфо” повідомляло, що перший випадок коронавірусу в тюремній системі виявили наприкінці березня. Симптоми хвороби помітили в засудженої при переведенні до чернівецької тюрми. Жінку відразу направили до лікарні. Всього в Україні станом на ранок 8 травня лабораторно підтвердили понад 14 тисяч випадків заражень.