Національне антикорупційне бюро вважає «заангажованим і абсурдним» рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо усунення Артема Ситника з посади керівника правоохоронного органу.

Про це «Слідство.Інфо» довідалося з офіційного повідомлення НАБУ у Facebook.

В антикорупційному бюро вважають, що справжня мета рішення ОАСКу — заблокувати роботу інституції, яка викрила суддів цього суду на масштабних зловживаннях та спробі захоплення влади.

Зауважимо, що напередодні, 26 жовтня, за даними видання «Українська правда»,  Окружний адмінсуд Києва зобов’язав Міністерство юстиції викреслити з державного реєстру інформацію про Артема Ситника як директора Національного антикорупційного бюро. Підставою нібито є рішення Конституційного Суду, який визнав незаконним указ президента Петра Порошенка про призначення Ситника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рішення Конституційного Суду щодо директора НАБУ: 10 запитань і відповідей

Це рішення стосується справи колишнього керівника підрозділу детективів Олександра Карєєва, якого звільнили після внутрішнього розслідування. Рішенням від 26 жовтня ОАСК поновив його на посаді.

В НАБУ рішення суду назвали втручанням у свою роботу і заявили, що оскаржать його.

«Фактично, йдеться про спробу в будь-який спосіб усунути з посади Директора НАБУ як гаранта інституційної незалежності та спроможності організації розслідувати факти вчинення корупційних дій посадовцями топрівня та перетворити сам орган у керовану «кишенькову» структуру. Наслідком цього стане повне блокування розслідувань багатомільярдних корупційних зловживань в українській владі», — вважають у правоохоронному органі.

Водночас голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк заявив на своїй Facebook-сторінці, що ОАСК ухвалює рішення «згідно із законом». «Опоненти держави Україна завжди підміняють закон політичною доцільністю. Саме з цієї причини вони завжди програють і будуть програвати», — додав він.

Що таке «плівки ОАСКу»

Як повідомляло «Слідство.Інфо», 17 липня НАБУ оприлюднило аудіозаписи розмов, на яких нібито фігурують голова ОАСКу Павло Вовк, його заступник Євгеній Аблов, ряд суддів та представників Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, інших установ, а також приватних осіб. Вони обговорювали, зокрема, способи вплинути на кадровий склад ВРП та ВККС, свій вплив на Конституційний суд, можливості вирішити судові суперечки в інтересах сторони, яка «проспонсорує» це питання. Також на плівках зафіксовано розмови, де нібито судді ОАСК для демонстрації власної сили обговорюють намір заборонити ряду представників попередньої влади виїздити за кордон.

Згодом детективи повідомили про підозру Павлу Вовку, Євгенію Аблову та ще 5 суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Останньому ВАКС обрав запобіжний захід у цій справі у вигляді особистого зобов’язання.

Зауважимо, що в четвер, 29 жовтня агенція «Слідство.Інфо» презентує новий фільм-розслідування про суддів ОАСКу «Нарадча кімната». Журналісти прослухали тисячі годин розмов у кабінеті керівника суду. Прослуховування у межах розслідування встановили правоохоронці. Додамо, що петиція з вимогою ліквідувати Окружний адмінсуд Києва набрала необхідні 25 тисяч голосів. Тепер на неї зобов’язаний відповісти президент.