Аудит діяльності Державного агентства лісових ресурсів показав збиток в понад один мільярд гривень. Більша частина втрат припадає на незаконні вирубування лісів та видобуток бурштину, під час якого копачі знищували лісові насадження.    

Про це “Слідству.Інфо” стало відомо з результатів цьогорічної перевірки Державної аудиторської служби. Під час неї аудитори перевіряли діяльність Державного агентства лісових ресурсів за останні чотири. 

Аудит показав значні збитки, завдані через вирубування лісів на території, підпорядкованій агентству. Наприклад, фахівці встановили, що за неповні чотири роки в Україні знищили понад 160 тисяч кубічних метрів деревини. На думку аудиторів, оціночна вартість збитків склала мільярд гривен.

Звіт Державної аудиторської служби щодо діяльності Державного агентства лісових ресурсів за 2016-2018 роки

У більшості випадків, ідеться в документі, інспектори так й не встановили винних у незаконній вирубці. За цей час агентство змогло компенсувати лише 21 мільйон гривень. На таку суму інспектори оштрафували рубачів деревини.

Читайте також Академія наук неефективно витратила понад 800 мільйонів гривень — аудит 

Також аудитори вказують, що ліси знищують і незаконні видобувачі бурштину. Ідеться про ліси Житомирської, Рівненської та Волинської областей. За оцінкою аудиторів, копачі бурштину знищили майже 500 гектарів лісів. Збитки для лісового господарства через незаконний видобуток бурштину склали понад 50 мільйонів гривень.  

Нагадаємо, аудит діяльності морських портів показав значні екологічні порушення. Аудитори з’ясували що українські суда здебільшого використовують неякісне пальне, а вихлопні гази та технічні води, які кораблі викидають у море, є шкідливими для природи.

Цей матеріал зроблений за підтримки Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП).