Дирекція з будівництва міжнародного аеропорту «Одеса» майже на 44 мільйони гривень придбала світлосигнального обладнання, яке не було передбачено кошторисом. На думку державних аудиторів, це призвело до необґрунтованих втрат.

Про це «Слідство.Інфо» довідалося зі звіту Держадутислужби, оприлюднений 19 серпня.

Судячи з документу, аудитори перевіряли діяльність держпідприємства «Фінансування інфраструктурних проектів», на балансі якого перебуває недобудований аеродром на території міжнародного аеропорту «Одеса».

Як ідеться у звіті, в серпні-жовтні 2019 року компанія «Спецрембуд» — генпідрядник реконструкції аеродрому — передала дирекції з будівництва міжнародного аеропорту «Одеса» згадане світлосигнальне обладнання як погашення заборгованості за авансовими платежами.

З документу ми довідалися, що аудитори порівняли передане «Спецрембудом» обладнання із тим, яке було зазначене в кошторисній документації та виявили, що воно відрізняється.

«Придбання обладнання, яке не передбачене в договірній ціні та проектно-кошторисній документації, призвело до збільшення загальної вартості об’єкту будівництва та, відповідно, до необґрунтованих втрат», — стверджують представники Держаудитслужби.

Зауважимо, що за результатами тендеру «Спецрембуд» є генпідрядником будівництва аеродрому в одеському аеропорті з 2013 року. На той час вартість реконструкції оцінювали в 1,68 мільярда гривень і роботи планували завершити трохи більше ніж за два роки. Втім, реконструкцію досі не завершено, а вартість робіт зросла більш ніж на 40% — до 2,85 мільярда гривень.

Також, як ми довідалися, детективи НАБУ з 2016 року розслідували незаконне відчуження комунального майна аеропорту «Одеса» в приватні руки.

За даними НАБУ, відчуження відбулося у результаті створення Одеською міською радою та приватною фірмою «Одеса аеропорт Девелопмент» іншої компанії — «Міжнародний аеропорт Одеса», до статутного фонду якого передали майно комунального підприємства. У новоствореній фірмі, як зауважують правоохоронці, мерія отримала частку в розмірі 25% акцій, решта 75% акцій відійшли приватним власникам. У 2018 році НАБУ повідомляло про арешт майна аеропорту «Одеса».

Видання «Наші гроші» приписувало контроль над аеропортом «Одеса» місцевим бізнесменам Борису Кауфману та Олександру Грановському.