Через затримку реконструкції міжнародного аеропорту «Одеса», яку уряд ініціював іще в 2013 році й планував завершити за два роки, вартість будівництва в підсумку зросла на понад 40% — із 1,68 до 2,85 мільярда гривень. Роботи з реконструкції тривають досі: тепер закінчити їх обіцяють до кінця 2020 року. 

Про це «Слідство.Інфо» дізналося зі звіту Держаудитслужби від 19 серпня.

Аудитори дослідили діяльність держпідприємства «Фінансування інфраструктурних об’єктів» від серпня 2018-го до кінця 2019 року. Це ДП — балансоутримувач недобудованого аеродрому на території аеропорту «Одеса».

Як ідеться в документі, у 2013 році Кабінет міністрів затвердив проект реконструкції аеропорту й передбачив на це 1,68 мільярда гривень. За ці кошти планували виконати роботи на території площею в понад 115 гектарів: збудувати нову злітно-посадкову смугу завдовжки 2,8 кілометра, облаштувати штучне аеродромне покриття тощо. Завершити реконструкцію урядовці тоді планували за трохи більше ніж два роки.

Утім, як зауважують аудитори, через оформлення дозвільних документів та відсутність фінансування строки реконструкції зросли. Що, на думку інспекторів, призвело до істотного здорожчання робіт.

Так, у березні 2019 року Кабінет Міністрів збільшив прогнозований обсяг фінансів до 2,85 мільярда гривень.

«Несвоєчасна реалізація проєкту спричинила істотне зростання обсягу необхідних фінансових ресурсів на будівництво аеродромного комплексу на 1,17 мільярда гривень», — ідеться в аудиторському звіті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За відкати на закупівлях посадовців «Борисполя» покарали штрафами

За даними Держаудитслужби, на кінець 2019 року держава профінансувала роботи на суму 1,98 мільярда гривень. Завершити реконструкцію, за даними аудиторів, повинні до кінця поточного року.

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо», міжнародний аеропорт «Бориспіль» підписав договір на 13 мільйонів гривень з компанією «Український виробничо-будівельний Альянс «Центр», яка фігурує в кількох кримінальних провадженнях і має ознаки фіктивності. За останні кілька років ця фірма уклала договорів із держзамовниками на понад 250 мільйонів гривень.