Апеляційний суд Києва ухвалив відпустити підозрювану у вбивстві українського та білоруського журналіста Павла Шеремета Юлію Кузьменко з-під варти під цілодобовий домашній арешт.

Про це повідомляють Watchers.Media.

Таким чином Апеляційний суд Києва скасував ухвалу Печерського райсуду столиці, який продовжував Кузьменко запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 13 вересня. Загалом жінка пробула в слідчому ізоляторі близько восьми місяців.

Слідство назвало Юлію Кузьменко підозрюваною у справі про вбивство Павла Шеремета в грудні 2019-го. За версією слідчих, Юлія могла підкласти вибухівку під автівку Шеремета напередодні вбивства. На записах із камер спостереження, які надало слідство, видно, що в ніч перед загибеллю Шеремета до автівки, в якій він їхав, підходили чоловік та жінка. У чоловікові слідство підозрює Андрія Антоненка.

Юлія Кузьменко — лікарка, до арешту працювала завідувачкою відділення рентгеноангіографії і ендоваскулярної хірургії в Центрі дитячої кардіохірургії. Свою причетність до злочину, як і інші підозрювані, вона заперечує. Як ідеться в матеріалах слідства, які отримало в розпорядження наша редакція, через дві години після вбивства Шеремета Кузьменко шукала в інтернеті «Шеремет, Павел Григорьевич». За кілька хвилин до того вона поширила новину про вбивство журналіста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поліція завершує розслідування справи Шеремета, — джерела «Слідства.Інфо»

Також, як стало відомо «Слідству.Інфо», на початку поточного року поліція провела слідчий експеримент із підозрюваною Юлією Кузьменко на місці вбивства Павла Шеремета. Лікарку змусили пройти під камери тим же маршрутом, яким рухалися вбивці журналіста. Ці кадри поліція передала на експертизу в спеціалізований інститут, де кадри мали порівняти із отриманим відео з камер спостереження і визначити, чи зріст і хода цих двох людей ідентичні. Утім, через те, що в ході експерименту Кузьменко було прикуто наручниками до поліцейського, а довкола було чимало людей, фахівці інституту не змогли встановити, що це була одна й та ж людина — через хвилювання та скутий стан Кузьменко.

Відомого журналіста Павла Шеремета було вбито у центрі Києва 20 липня 2016 року. Хоч справу брали на особистий контроль найвищі посадовці країни, її досі не розкрито, а до офіційного слідства і в громадськості, і в журналістів чимало питань. «Слідство.Інфо» були на місці події із перших годин після вбивства Павла. Результатом зусиль редакції із встановлення обставин вбивства до найдрібніших деталей став документальний фільм «Вбивство Павла».