Київський апляційний суд відмовив у зміні запобіжного заходу та залишив підозрюваного в організації вбивства журналіста Павла Шеремета музиканта Андрія Антоненка під вартою.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Музиканту Андрію Антоненку (RiffMaster) оголосили підозру в організації вбивства українського та білоруського журналіста Павла Шеремета в грудні 2019 року. Тоді ж суд обрав для нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Підозрюваними також назвали дитячу лікарку Юлію Кузьменко, яка нібито закладала та приводила в дію вибухівку та військову медсестру Яну Дугарь, яка, за версією слідства, напередодні фотографувала камери спостереження поблизу дому журналіста.

17 липня Печерський райсуд Києва залишив Антоненка під вартою ще на два місяці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вбивство Шеремета: єдиний слідчий експеримент на місці злочину не можна використати як доказ

Зазначимо, що напередодні, 11 серпня, апеляційний суд змінив запобіжний захід для Юлії Кузьменко з перебування під вартою на цілодобовий домашній арешт.

На початку червня у Нацполіції повідомили про завершення слідства та відкриття для ознайомлення 38 томів матеріалів досудового розслідування щодо фігурантів у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь.

Раніше про завершення досудового розслідування щодо вбивства Шеремета повідомляли також адвокати підозрюваних Кузьменко та Дугарь. Ще 22 травня, за словами адвокатів, фігурантам та їхнім захисникам мали надати матеріали справи для ознайомлення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У власника компанії, яка захищає Антоненка, провели обшуки — ухвала

«Слідство.Інфо» розповідало, що поліція вже невдовзі має завершити досудове розслідування та передати справу до суду. За інформацією журналістів, правоохоронці отримали «наказ згори» щодо швидкого завершення розслідування. Втім, не всі слідчі вважають докази, зібрані за останні місяці, переконливими.

Також «Слідством.Інфо» було виявлено, що слідчі змінили маршрут підозрюваних — так, щоб він краще пасував до офіційної версії слідства.

Відомого журналіста Павла Шеремета було вбито у центрі Києва 20 липня 2016 року. Хоч справу брали на особистий контроль найвищі посадовці країни, її досі не розкрито, а до офіційного слідства і в громадськості, і в журналістів чимало питань. «Слідство.Інфо» були на місці події із перших годин після вбивства Павла. Результатом зусиль редакції із встановлення обставин вбивства до найдрібніших деталей став документальний фільм «Вбивство Павла».