Суд відхилив клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) про заочний арешт колишнього голови Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг Дмитра Вовка у справі «Роттердам+». 

За версією слідства, через запровадження цієї формули споживачі електроенергії в Україні зазнали збитків на майже 19 мільярдів гривень.

Про це журналіст Слідства.Інфо повідомляє із залу суду.

Рішення ухвалила суддя Солом’янського районного суду Києва Олена Курова.

Прокурор САП Віталій Пономаренко заявив, що обвинувачення оскаржуватиме це рішення. 

На попередньому судовому засіданні 19 серпня прокурор повідомив, що Дмитро Вовк ще 30 квітня виїхав з України до Брюсселя й відтоді не повертався. Також прокурор сказав, що 14 серпня колишнього голову Нацкомісії оголосили в міжнародний розшук. 

Натомість адвокатка Вовка Ірина Одинець заперечила це. Вона зауважила, що на сьогодні Інтерпол не оголошував її підзахисного в розшук. Крім того, за її словами, Вовк — не статусі підозрюваного, адже повідомлення про підозру отримав не він особисто, а неуповноважена особа.

Розслідування справи «Роттердам+» триває з 2017 року. Як встановило слідство, Нацкомісія в березні 2016-го під тиском представників приватних теплогенеруючих компаній включило у формулу розрахунку ціни на електроенергію неіснуючі видатки. А саме — витрати нібито на доставку вугілля в Україну з Європи. Це, своєю чергою, призвело до необґрунтованого зростання тарифів.

Сам підозрюваний Дмитро Вовк назвав справу «розкрученою медійно-юридичною бульбашкою».

Двом іншим фігурантам справи, колишнім членам Нацкомісії, вже обрали запобіжні заходи й відпустили під застави. 

Члена Нацкомісії Тараса Ревенка, якого підозрюють у причетності до схеми, 12 серпня суд відпустив під заставу в майже 2 мільйони гривень.

Колишньому члену Нацкомісії Володимирові Євдокімову суд обрав запобіжний захід — тримання під вартою з можливістю внесення застави 1,9 мільйона гривень, попри те, що прокурори клопотали про 50 мільйонів. Він вийшов із СІЗО під заставу 13 серпня. Кошти внесли його родичі. 

НАБУ повідомило про підозри шістьом посадовцям, які фігурують у справі так званої формули «Роттердам+» 8 серпня.

Що таке «Роттердам+», навіщо його запроваджували і як сталося так, що формула, покликана стабілізувати ринок електроенергії, призвела до мільярдних збитків — читайте в матеріалі Слідства.Інфо «Збитки на 19 мільярдів: що відомо про схему «Роттердам+».