Східне регіональне управління Держприкордонслужби (ДПСУ) планує укласти договір із компанією «Констракшн Груп Інтернешнл» на суму майже 37 мільйонів гривень. За ним передбачено реконструкцію комплексу будівель відділу прикордонслужби «Вільхуватка» на Харківщині. Ця фірма була серед генпідрядників при будівництві проєкту «Стіна». Як ми з’ясували, детективи НАБУ розглядали версію, що посадовці цієї компанії дали хабар чиновнику Державної прикордонної адміністрації.

Повідомлення про намір підписати угоду з цією фірмою прикордонники опублікували 15 липня на порталі Prozorro.

Згідно з тендерною документацією, роботи має бути завершено до 1 грудня наступного року. За цей час підрядник повинен закінчити реконструкцію адмінбудівлі, а також побудувати, зокрема, бокси для зберігання техніки, склад дров та вугілля, вольєри для службових собак, пожежні резервуари, овочесховище, споруду для зарядження та розрядження зброї, майданчики для тимчасового зберігання автомобілів та збору твердих побутових відходів, ритуальний та спортивний майданчик.

Компанія «Констракшн Груп Інтернешнл» зареєстрована в Харкові. Як повідомляло видання «Харківський антикорупційний центр», віце-президентом фірми працював ексдепутат Харківської міськради Євген Гутков. Засновником компанії, за даними видання, є Ігор Морус — бізнес-партнер колишнього прокурора Харківської області Василя Синчука.

Як раніше повідомляла Держприкордонслужба у відповіді на запит проєкту «Марлін», ця фірма була серед генпідрядників, задіяних у так званому проєкті «Стіна» — будівництві фортифікаційних споруд на кордоні з Російською Федерацією, яке розпочали після російської агресії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Проєкт «Стіна»: прикордонники за півмільйона обіцяли допомогти фірмі-будівельнику

Детективи НАБУ із березня 2016 року розслідували розкрадання державних коштів на будівництві «Стіни». У 2017 року правоохоронці затримали вісьмох осіб за підозрою в причетності до реалізації цієї корупційної схеми. Серед затриманих був начальник управління будівництва Адміністрації Держприкордонслужби (АДПС) Олександр Атаманюк та ще двоє офіцерів: ексначальник Першого окремого відділу капітального будівництва ДПСУ Володимир Цалко і старший офіцер Першого окремого відділу капітального будівництва ДПСУ В’ячеслав Майданович. Крім того, підозри оголосили трьом керівникам підприємств та двом спільникам. У червні 2019 року обвинувальний акт щодо цих осіб скерували до суду. Збитки внаслідок розкрадання слідство оцінило в 16,7 мільйона гривень.

Як з’ясувало «Слідство.Інфо», у лютому 2018 року детективи НАБУ в межах цього провадження отримали доступ до документів «Констракшн Груп Інтернешнл».

Детективи з’ясували, що посадовці компанії заплатили 40,5 тисяч гривень за фарбування службового автомобіля Volkswagen Passat В6, яким користувався  начальник управління будівництва АДПС Олександр Атаманюк. Правоохоронці припускали, що це міг бути хабар, адже цей посадовець мав безпосередній вплив на визначення підрядників.

Зокрема, детективи НАБУ допитали гендиректора «Констракшн Груп Інтернешнл», а також отримали доступ до документів компанії. Врешті вони виявили, що покази керівника фірми суттєво відрізняються від змісту документів.

Також, як довідалося «Слідство.Інфо», єдиним конкурентом  «Констракшн Груп Інтернешнл» на торгах була фірма «Титан Буд». Як раніше повідомляли у Держприкордонслужбі, ця компанія також була серед генпідрядників при будівництві проєкту «Стіна».

Як ми розповідали раніше, Державна прикордонна адміністрація станом на 2019 рік витратила 1,3 мільярда гривень на будівництво фортифікаційних споруд на українсько-російському кордоні. Прикордонники повідомляли, що завершити будівництво планують у 2021 році.