Під час будівництва «Стіни» на кордоні з Росією двоє прикордонників вимагали понад півмільйона гривень хабара у фірми-підрядника «Каунт Груп». За версією слідства, за це вони обіцяли допомогти компанії з оплатою будівельних робіт.

Про це Слідство.Інфо дізналося під час засідання Шевченківського районного суду Києва 3 червня.

За версією слідства, у 2017 році службовці Держприкордонслужби Володимир Цалко та Анатолій Таран, які опікуються у відомстві будівництвом, вимагали у директора ТОВ «Каунт Груп» Олексія Пегасіна 530 тисяч гривень за «вирішення питань, пов’язаних з оплатою будівельних робіт» на проєкті «Стіна».

Як пояснив Слідству.Інфо Володимир Цалко, Пегасін просив допомогти з документами, щоб з фірмою могли повністю розрахуватися за виконані роботи. Але, за його словами, він не вимагав гроші, а Пегасін сам нібито запропонував допомогу, оскільки  прикордонник на той час мав фінансові проблеми.

Директор фірми «Каунт Груп» звернувся до СБУ із заявою про вимагання грошей в березні 2017 року.

Анатолія Тарана обвинувачують за частиною 3 статті 368. Йому інкримінують одержання хабара у великому розмірі за попередньою змовою з групою осіб, поєднане з вимаганням хабара. Володимирові Цалко, окрім цього, приписують частину 5 статті 27 — пособництво в отриманні хабара службовою особою.

Обидва підозрюваних в суді заперечили свою вину.

Цалку обрали запобіжний захід — особисте зобов’язання. За Анатолія Тарана внесли заставу.

Як ішлося в матеріалі Слідства.Інфо Таємниця «Європейського валу»: мільярди гривень та справи проти підрядників«Каунт Груп» створили напередодні початку будівництва фортифікацій на кордоні. Вона зареєстрована на колишніх працівників готелю «Прем’єр палац» Сергія Павловського та Олексія Пегасіна, має статутний капітал в одну гривню та з 45 видів діяльності.

«Каунт Груп» фігурувала в кількох справах. Компанія не сплачувала оренду приміщення та послуги охорони. А у 2017 році прокуратура знайшла документи генпідрядника «Каунт Груп» під час обшуку конвертаційного центру.

2016 року «Каунт Груп» як генпідрядник найняла субпідрядника з Харкова — фірму «Будівельник». Та виконані роботи не оплатила. Стягувати заборгованість з «Каунт груп» харківській фірмі довелося через суд.