Мар’яна Мотрунич, Слідство.Інфо

Державна прикордонна адміністрація станом на 2019 рік витратила 1,3 мільярда гривень на будівництво фортифікаційних споруд на українсько-російському кордоні — так званий проект «Стіна». Завершити будівництво обіцяють у 2021 році, наразі виконано 30% робіт.  Про це Слідству.Інфо розповів прес-секретар Держприкордонслужби Олег Слободян.

«Стіна» мала обійтися державі в 4 мільярди гривень. Проект планували завершити 2018 року, однак через недостатнє фінансування зробити це планують у 2021 році. 1,3 мільярда гривень, які вже витратили на будівництво, виділяються з державної програми «Заходи з інженерно-технічного облаштування кордону», а також додаткових джерел фінансування.

Торік на будівництво «Стіни» витратили 500 мільйонів гривень. За словами прес-секретаря Держприкордонслужби Олега Слободяна, наразі роботи на кордоні відновилися. «Від 1 березня в Харківській та Луганській областяха та деяких інших ділянках, де дозволяє стан ґрунту, відновилися інженерні роботи», — сказав він.  

Серед генпідрядників проекту «Стіна» — понад 10 підприємств. Як з’ясувало Слідство.Інфо, деякі з них фігурують у кримінальних провадженнях. Наразі детективи НАБУ, Генеральна прокуратура та військові прокурори досліджують їхню роботу по облаштуванні кордону. Докладніше — в наших наступних матеріалах.

«Стіну» планували звести у 2018-му, однак через недостатнє фінансування зробити це планують у 2021 році. На фото — на той час прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у межах робочого візиту в Харківську область ознайомлюється з перебігом реалізації проекту облаштування українсько-російського державного кордону «Стіна», 15 жовтня 2014 року. Андрій Кравченко / POOL / УНІАН