Державний банк «Ощадбанк» уклав договір на 54 мільйони гривень з компанією «Світ ІТ» на закупівлю послуг, пов’язаних із програмним забезпеченням. Ця фірма фігурує у низці кримінальних проваджень, де йдеться, зокрема, про розтрату державних коштів службовцями того ж «Ощадбанку».

Про укладений договір «Слідство.Інфо» довідалося з порталу публічних закупівель Prozorro.

Угоду підписали 27 травня. Відповідно до звіту, опублікованого замовником, до березня 2021 року фірма «Світ ІТ» повинна надати системи виявлення та автоматичного реагування на кіберзагрози Fidelis Elevate.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ощадбанк» без торгу замовив рекламу на два з половиною мільйони гривень

Як з’ясувало «Слідство.Інфо», ця компанія фігурує у кількох кримінальних справах. Так, із жовтня 2017 року правоохоронці розслідують розтрату коштів посадовцями «Ощадбанку» за участі низки компаній, з-поміж яких «Світ ІТ». Як з’ясували слідчі, «Ощадбанк» упродовж 2014-2017 років закупив програмного забезпечення та іншого обладнання на понад 550 мільйонів гривень за завищеними на 25-30 відсотків цінами. Серед компаній, у яких державний банк купував послуги та товари, за даними слідства, була фірма «Світ ІТ». Про це ми дізналися з ухвали Печерського районного суду Києва від квітня 2018 року.

Також, як ми довідались, Головне слідче управління Служби безпеки України від вересня 2018 року розслідує кримінальне провадження щодо замаху на злочин, розтрати майна, несанкціонованих дій з інформацією та службової недбалості, в якому також фігурує «Світ ІТ». У березні цього року Шевченківський районний суд Києва продовжив строк досудового розслідування у цьому провадженні до 2021 року.

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо», «Ощадбанк» замовив серверного обладнання на майже 100 мільйонів гривень підприємцям, які, на думку поліції, разом зі службовцями того ж банку раніше організували схему заволодіння бюджетними грошима.