Окружний адмінсуд Києва зупинив дію рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про притягнення ексзаступника голови Адміністрації президента часів Януковича та адвоката Андрія Портнова за погрози у соцмережах.

Про це йдеться на сайті суду.

Як ідеться в повідомленні, Портнов був у цій справі заявником. Він зазначив про «очевидні ознаки протиправності» такого рішення комісії. Яке, за словами ексчиновника, порушує його права та свободи.

«Він стверджує, що його висловлювання у публікаціях, про які йдеться мова у скарзі, не мають відношення до його адвокатської діяльності», — зазначають в ОАСКу.

Нагадаємо, близько тижня тому, 21 жовтня, Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури винесла попередження Андрію Портнову за хамство й погрози у соцмережах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Служба безпеки вчергове закрила справу щодо погроз Портнова прокурору

«Слідство.Інфо» раніше розповідало, що троє працівників Генеральної прокуратури отримували повідомлення із брутальними образами і погрозами з номера Андрія Портнова.

Зокрема, неодноразово такі повідомлення надходили прокурору Олександрові Божку, який керував кримінальним провадженням, де фігурував експосадовець. Розслідування щодо погроз від Андрія Портнова співробітнику Генеральної прокуратури (тепер Офіс Генерального прокурора, — ред.) Олександрові Божку розпочали в Державному бюро розслідувань на початку квітня 2019 року. Згодом кримінальне провадження  передали до Служби безпеки України.

Наприкінці листопада минулого року Божко поскаржився на дії Андрія Портнова у Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури Київської області, після чого вкотре отримав погрози від ексчиновника.

Після цього прокурору не раз писали з номера колишнього посадовця. Зокрема, 27 березня Андрій Портнов надіслав повідомлення, де  «порадив» прокурору «збиратися у в’язницю». Востаннє Божко отримав погрози 30 березня цього року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я тебе в клітці возитиму і показуватиму наче мавпу»: Як Портнов погрожує правоохоронцям

Зазначимо, що у березні цього року відмовилася покарати Портнова за погрози прокурору й Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури. Після отримання нових погроз Олександр Божко знову звернувся до комісії, та адвокати відмовилися навіть відкривати провадження. Зараз таке їхнє рішення прокурор намагається оскаржити в Окружному адмінсуді Києва.

У квітні поточного року Божко також звертався до генпрокурорки Ірини Венедіктової з клопотанням, у якому попросив оголосити Портнову підозру. Утім, у відповіді на наш запит СБУ відповіла, що цю підозру не оголосили, а справу — закрили. За словами генпрокурорки Ірини Венедіктової, підставою для закриття провадження стала експертиза.

Олександр Божко намагався оскаржити це рішення. У липні Шевченківський райсуд Києва зобов’язав СБУ поновити провадження щодо погроз Портнова. Та у серпні Служба безпеки знову закрила справу через закінчення строків досудового слідства.

Окрім Божка, схожі погрози були адресовані й у бік колишнього співробітника слідчого Управління спеціальних розслідувань ГПУ та його екскерівника Сергія Горбатюка. Саме ця структура розслідувала події Революції Гідності та діяльність колишніх соратників Віктора Януковича.

Андрій Портнов, нагадаємо, повернувся в Україну навесні цього року. Ексчиновник відразу розпочав «юридичну війну» з попереднім президентом Петром Порошенком, відправивши з десяток заяв щодо нього до Державного бюро розслідування. Також у серпні Портнов виграв позов проти України про відшкодування майже 7 мільйонів гривень компенсації за завдану шкоду його репутації.