Київська влада дозволила компаніям Андрія Вавриша та Дмитра Ісаєнка забудувати майже 13 гектарів землі на території київського річкового порту.  

Про це повідомляють “Наші гроші” з посиланням на департамент Київської міської державної адміністрації (КМДА). 

Усупереч генеральному плану Києва департамент видав так звані “містобудівні умови та обмеження” для зведення житлових комплексів і офісних центрів уздовж берегової лінії.   

Проект будівництва/ЗОБРАЖЕННЯ “Новий поділ”

Відповідно до генплану, житлове будівництво на цій території заборонене, але дозволи видані на реконструкцію вже наявних будівель під “багатофункціональні комплекси”. Видання “Наші гроші” зазначають, що це є поширеною схемою з обходу заборони на будівництво.

Майбутні забудовники Saga Development та Perfect Group самі заявляють про будівництво на цій ЖК “Новий Поділ”. Там мають з’явитися більше десяти житлових та офісних будівель.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Королівська “садиба” на Батиєвій горі: як на ділянці нардепа БПП будують висотку

Володіє компанією Saga Development ексчиновник Київської міської державної адміністрації Андрій Вавриш. Раніше він обіймав посаду заступника департаменту містобудування та архітектури. Ще перебуваючи на цій посаді Вавриш замовив у приватної компанії розробку деталізованих генеральних планів території. Зокрема, на земельну ділянку, на якій буде зводитись житловий комплекс “Новий Поділ”. Саме цей департамент тепер видав компанії Вавриша дозвіл на зведення будівель.

Після перемоги на виборах Володимира Зеленського Офіс президента України планував переїхати з Банкової до Українського дому. Підготовкою переїзду опікувалась компанія Андрія Вавриша на персональне прохання тодішнього керівника Офісу президенту. 

Також у проекті бере участь компанія нардепа від “Опозиційна платформа За життя” Дмитра Ісаєнка. Раніше він був на керівних посадах у Міністерстві регіонального розвитку та Міністерстві оборони. Ісаєнко неодноразово ставав фігурантом корупційних розслідувань. 

Нагадаємо, раніше “Слідство.Інфо” розповідало про те, як з фонду вкладників “Укрбуду” вивели більше 180 мільйонів гривень. Ці гроші були на рахунках компанії “Житло-капітал”, яка є фондом фінансування будівництва об’єктів. Через це без житла залишаються 13 тисяч сімей.

Цей матеріал зроблений за підтримки Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП).