Військова частина Національної гвардії закупить 20 вантажних автівок у компанії «Спец-Ком-Сервіс». Ця фірма постійно постачає техніку відомствам зі структури Міністерства внутрішніх справ, а також фігурує у низці кримінальних проваджень щодо несплати податків.

Про це «Слідство.Інфо» дізналося з порталу держзакупівель ProZorro.

Замовлені автівки Нацгвардія використовуватиме для перевезення майна. Вантажівки мають вміщати до 2,8 тисяч тонн. Кабіни автомобілів мають бути обладнані кондиціонерами. Відповідно до угоди, Нацгвардія має отримати вантажівки до 12 жовтня, заплативши за них 26 мільйонів гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Нацгвардійцям куплять мікроавтобусів на понад 100 мільйонів у незмінного постачальника МВС

Зауважимо, що «Спец-Ком-Сервіс» була єдиним учасником торгів. Договір військова частина Нацгвардії уклала без конкурсу, відповідно до закону від 2016 року «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони». Цей закон дає право поліції, МВС та низці інших силових структур у період проведення операції об’єднаних сил, воєнного чи надзвичайного стану укладати угоди за переговорною процедурою.

«Слідство.Інфо» не вперше розповідає про перемоги «Спец-Ком-Сервісу» на закупівлях відомств зі структури Міністерства внутрішніх справ.

Зокрема, 21 серпня компанія виграла тендери на закупівлю автомобілів для перевезення арештантів. Також наприкінці липня Національна поліція уклала договори на купівлю в цієї компанії 10 автомобілів-універсалів марки Fiat Doblo, 8 автівок типу пікап Isuzu D-MAX та трьох мотоциклів Honda Nc750 на загальну суму понад 13 мільйонів. На початку ж липня Нацполіція замовила 150 нових автомобілів Renault Duster у «Спец-Ком-Сервісу» за майже 72 мільйони гривень. При тому, що сім місяців до того поліцейські купували в неї такі ж авто на 15 відсотків дешевше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацполіція закупить в «улюбленого» постачальника МВС фургони для перевезення арештантів

За нашими підрахунками, з кінця 2016 року структури МВС уклали з цією компанією договорів на понад 1 мільярд гривень. При тому, що загалом «Спец-Ком-Сервіс» за цей період уклав договорів на суму близько 1,3 мільярди гривень. Відтак, частка угод із відомствами зі структури МВС складає близько 80%.

Також ми повідомляли, що фірма «Спец-Ком-Сервіс» фігурує в кількох кримінальних провадженнях щодо ухилення від сплати податків.

Зокрема, у провадженні від 2016 року слідчі Управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби (ДФС) у Києві з’ясували, що «Спец-Ком-Сервіс» у 2016-2018 роках начебто укладала договори з фіктивними підприємствами для мінімізації податків. Про це ми дізналися з ухвали Деснянського районного суду Києві від грудня минулого року.

В іншому кримінальному провадженні, яке з літа 2017 року розслідувала ДФС на Полтавщині, йдеться про те, що фірма «Спец-Ком-Сервіс» у 2017-2019 роках нібито користувалася послугами конвертаційного центру для несплати податків та незаконного переведення безготівкових грошей у готівку. Про це свідчить ухвала Київського районного суду Полтави від травня минулого року. Утім, у жовтні Крюківський районний суд Кременчука закрив згадане провадження після скасування кримінальної відповідальності за фіктивне підприємництво.

Із ухвали Печерського районного суду Києва від вересня 2017 року ми дізналися, що у 2016 році прокуратура відкрила кримінальне провадження проти посадовців Нацгвардії, які нібито сприяли перемогам «Спец-Ком-Сервісу» на торгах щодо закупівлі техніки. За версією слідства, компанія могла виплачувати хабарі посадовцям Нацгвардії за обрання їх переможцями. Як повідомляють «Наші гроші», в межах цієї справи у 2017 році суд дозволив слідчим доступ до податкових документів та інформації про банківські рахунки «Спец-Ком-Сервісу», а в 2018 році — до інформації про банківські рахунки інших фірм-фігурантів, відмовивши у доступі до їхніх речей і документів.

Фігурувала «Спец-Ком-Сервіс» і в кримінальному провадженні щодо ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах – від 2016 року. За версією податкової поліції, «Спец-Ком-Сервіс» була однією з компаній, через яку низка підприємств ухилялася від сплати податків, створюючи фальшивий податковий кредит. Правоохоронці зазначали цю компанію як таку, що має «ознаки фіктивності». Про це йдеться в ухвалі Богунського районного суду Житомира від серпня 2016 року.

«Спец-Ком-Сервіс» працює 11 років, її зареєстровано в селі Петропавлівська Борщагівка під Києвом. Засновниками фірми є Михайло Городових із Черкащини й Сергій Калюш із Вишневого.

Нагадаємо, раніше «Слідство.Інфо» розповідало, що реконструкцію готелю Міністерства внутрішніх справ замовили компанії, яка фігурує в розслідуванні поліції щодо розтрати бюджетних грошей. МВС має намір заплатити їй понад 37 мільйонів гривень.