Національна поліція придбає 18 автомобілів та три мотоцикли на загальну суму понад 13 мільйонів у компанії «Спец-Ком-Сервіс». Зазначимо, що фірма регулярно виграє на тендерах, які організовують відомства зі структури Міністерства внутрішніх справ (МВС).

Про це «Слідство.Інфо» дізналося з аналітичної системи BI.ProZorro.

Зокрема, компанія має поставити Національній поліції 10 спеціалізованих автомобілів-універсалів марки Fiat Doblo 2020 року випуску за майже пів мільйона кожна. Зазначимо, що «Спец-Ком-Сервіс» була єдиним учасником цих торгів.

В іншому тендері ця ж компанія також без конкурсу продасть правоохоронцям вісім автівок типу пікап. Відповідно до тендерної документації, це будуть нові Isuzu D-MAX вартістю понад 850 тисяч кожна.

Окрім цього, Національна поліція також придбає у «Спец-Ком-Сервіс» три мотоцикли спеціалізованого призначення на базі цьогорічних Honda Nc750. В обох тендерах єдиним конкурентом фірми була компанія «Ніко-Авант», чиї мотоцикли коштували дорожче.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фірми екссиловика розіграли тримільйонний тендер «Кіровоградобленерго» на підключення до його ж електростанції

«Слідство.Інфо» не вперше розповідає про перемоги «Спец-Ком-Сервісу» на закупівлях відомств зі структури Міністерства внутрішніх справ. Так, на початку липня Національна поліція замовила 150 нових автомобілів Renault Duster у компанії за майже 72 мільйони гривень. Сім місяців тому поліцейські купували в неї такі ж авто на 15 відсотків дешевше.

За нашими підрахунками, з кінця 2016 року структури МВС уклали з цією компанією договорів на понад 950 мільйонів гривень. При тому, що загалом «Спец-Ком-Сервіс» за цей період уклав договорів на суму близько 1,2 мільярда гривень. Відтак, частка угод із відомствами зі структури МВС складає близько 80%.

Найбільшими замовниками приватної фірми серед структур МВС були Нацполіція (близько 500 мільйонів гривень), військова частина Нацгвардії № 3078 (253 мільйони гривень) та Держприкордонслужба (249 мільйонів гривень).

Раніше «Слідство.Інфо» розповідало, що Нацполіція може не проводити публічної закупівлі, а укладати договір із компанією за переговорною процедурою. Це передбачено законом від 2016 року «про особливості здійснення закупівель». Він дає право поліції, МВС та низці інших силових органів укладати договори за переговорною процедурою у період проведення операції об’єднаних сил, воєнного чи надзвичайного стану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фігурант кримінальних справ про несплату податків поставить Нацполіції 200 автомобілів

Також ми повідомляли, що фірма «Спец-Ком-Сервіс» є фігурантом кількох кримінальних проваджень щодо ухилення від сплати податків.

Зокрема, у провадженні від 2016 року слідчі управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби (ДФС) у Києві з’ясували, що «Спец-Ком-Сервіс» у 2016-2018 роках начебто укладала договори з фіктивними підприємствами для мінімізації податків. Про це ми дізналися з ухвали Деснянського районного суду Києві від грудня минулого року.

В іншому кримінальному провадженні, яке від літа 2017 року розслідувала ДФС на Полтавщині, йдеться про те, що фірма «Спец-Ком-Сервіс» у 2017-2019 роках нібито користувалася послугами конвертаційного центру для несплати податків та незаконної конвертації грошей у готівку. Про це свідчить ухвала Київського районного суду Полтави від травня минулого року. Утім, у жовтні Крюківський районний суд Кременчука закрив згадане провадження після скасування кримінальної відповідальності за фіктивне підприємництво.

Із ухвали Печерського районного суду Києва від вересня 2017 року ми дізналися, що у 2016 році прокуратура відкрила кримінальне провадження проти посадовців Нацгвардії, які нібито сприяли перемогам «Спец-Ком-Сервісу» на торгах щодо закупівлі техніки. За версією слідства, компанія могла виплачувати хабарі посадовцям Нацгвардії за обрання їх переможцями. Як повідомляють «Наші гроші», в межах цієї справи у 2017 році суд дозволив слідчим доступ до податкових документів та інформації про банківські рахунки «Спец-Ком-Сервісу», а в 2018 році — до інформації про банківські рахунки інших фірм-фігурантів, відмовивши у доступі до їхніх речей і документів.

Фігурувала «Спец-Ком-Сервіс» і в кримінальному провадженні щодо ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах – від 2016 року. За версією податкової поліції, «Спец-Ком-Сервіс» була однією з компаній, через яку низка підприємств ухилялася від сплати податків, створюючи фальшивий податковий кредит. Правоохоронці зазначали цю компанію як таку, що має «ознаки фіктивності». Про це йдеться в ухвалі Богунського районного суду Житомира від серпня 2016 року.

Також зауважимо, що компанія «Спец-Ком-Сервіс» працює 11 років, її зареєстровано в селі Петропавлівська Борщагівка під Києвом. Засновниками фірми є Михайло Городових із Черкащини й Сергій Калюш із Вишневого.

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо», реконструкцію готелю Міністерства внутрішніх справ замовили компанії, яка фігурує в розслідуванні поліції щодо розтрати бюджетних грошей. МВС має намір заплатити їй понад 37 мільйонів гривень.