Українським медичним закладам придбали 170 швидких тестів на виявлення коронавірусу через систему онлайн-майданчику закупівель ProZorro.  

Про це йдеться в матеріалі “Коронавірус: Хаотичні держзакупівлі першої необхідності”, яке оприлюднило “Слідство.Інфо”. Переважну кількість з медичних виробів закупили вже після повідомлення про першу смерть в Україні. 

Найбільше, 100 швидких тестів, купила Черкаська обласна лікарня за майже 40 тисяч гривень. Ізмаїльська лікарня на Одещині закупила 14 тестів за 80 тисяч гривень. У дитячу лікарню в Краматорську купили одну упаковку тесту на коронавірус за 7,5 тисяч гривень. 

Київські лікарні отримають 27 тестів. 13 березня Управління охорони здоров’я Чернігівської області закупило три тести. А пізніше, 16 березня, в області придбали ще 25 штук — для Прилуцької лікарні. У Житомирі для лікарні купили один швидкий тест.

Водночас у Кабміні запевняють, що німецькі тест-системи направлені вже у дев’ять регіонів. Зокрема, найближчими днями їх обіцяють доставити до Житомира, Тернополя, Дніпра, Вінниці, Києва, Рівного, Львова, Запоріжжя, Чернівців. Триває прийом замовлення на закупівлю тест-систем від інших областей. Ці тести сертифіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Інститут раку скасував тендер з порушеннями після публікації Слідства.Інфо