Українські медичні заклади купили через систему публічних закупівель 26 957 тестів на виявлення респіраторного захворювання коронавірусу COVID-19.  

Про це свідчать дані з офіційного онлайн-майданчика ProZorro, де проводять торги. Водночас в Україну прийшло дві партії вантажу з Китаю, у якому є швидкісні тести, однак як їх розподілили по областях, влада досі не повідомила. 

Медичні вироби придбали всі регіони. Їх закуповували медичні заклади та обласні департаменти охорони здоров’я. Крім того, тести купують державні підприємства. Тисячу китайських тестів на виявлення коронавірусу 3 квітня цього року закупило держпідприємство “НАЕК “Енергоатом” на 320 тисяч гривень. 7 квітня 700 тестів закупило Міністерство енергетики та захисту довкілля на 190 тисяч гривень.   

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Лабораторні секрети: скільки ПРЛ-тестів здатна робити держава

Найдорожчу закупівлю тестів на виявлення COVID-19 станом на 31 березня зробили у Львові — на 1,6 мільйона гривень. 200 штук діагностичних наборів для визначення коронавірусу направлять у Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр, який спеціалізується на легеневих захворюваннях. Нещодавно партію тестів в кількості 6375 закупила Криворізька інфекційна лікарня №1 на 1,3 мільйона гривень. 

Експрес-тести — це медичні вироби, які дозволяють швидко дізнатися, чи має людина коронавірусну інфекцію. Такі заходи мають на меті вчасно виявити хворобу і запобігти її поширенню. “Слідство.Інфо” створило інтерактивну мапу, де відображено всі наявні закупівлі медвиробів в держлікарнях України. Крім тестів там позначено також наявність у них захисних масок та апаратів штучної вентиляції легенів. Це — найнеобхідніші засоби для боротьби проти пандемії COVID-19, яка охопила вже понад 170 країн. Дані оновлюються щодня. УВАГА! Станом на зараз інформацію щодо наявності апаратів штучної вентиляції у медзакладах нам надали не всі області. Найближчим часом очікуємо решти даних і будемо відразу доповнювати інформацію.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Апарати штучної вентиляції легень: скільки їх в Україні, хто їх закуповує і в кого

Зараз в Україні закуповують два види медичних виробів. Простий тест — для дослідження береться мазок з носа, і результат готовий через 10 хвилин. Їх придбала Ізмаїльська лікарня в Одеській області та медзаклад в Житомирській. 

Інші, більш точні, аналізи на виявлення антитіл у крові людини роблять довше. В одній упаковці таких експрес-тестів на новий вірус є 25 штук. Власне, саме їх закупила більша кількість лікарень.