Фігурант справи про хабар експрем’єр-міністру Володимиру Гройсману Юрій Гижко володіє 6 офісами на майже 2,4 тисяч квадратних метрів, 4 мотомісцями та 4 машиномісцями в житловому комплексі «Аристократ» на Печерську, який збудувала компанія «Укрбуд». Саме на Гижка, за версією слідства, експрем’єр оформлював нерухомість, яку нібито отримав як хабар за призначення помічника екснардепа Максима Микитася президентом державної корпорації «Укрбуд».
Про це «Слідство.Інфо» довідалося з реєстру нерухомого майна.
Зауважимо, що 4 грудня в мережі з’явилась ухвала Вищого антикорупційного суду (ВАКС) від 26 листопада, у якій детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) отримали дозвіл на обшук офісу компанії «Укрбуд Девелопмент». Засідання було закритим, тому пресслужба ВАКС його не прокоментувала. Утім, як зауважує «Українська правда», їхнє джерело підтвердило автентичність документу. Також про його достовірність із посиланням на джерела в НАБУ й Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі запевнив головний редактор видання «Цензор.Нет» Юрій Бутусов. Іще він зауважив, що 1-2 грудня НАБУ здійснювало згаданий обшук.
Судячи з оприлюдненого судового документу, Володимир Гройсман у грудні 2017 року отримав хабар від екснардепа й ексвласника «Укрбуду» Максима Микитася за призначення президентом державної корпорації «Укрбуд» Олександра Лятамбора. Останній був помічником Микитася під час його депутатства. За версією детективів, хабар виглядав як купівля Гройсманом нерухомості площею не менше 2 тисяч квадратів за заниженою ціною в ЖК «Аристократ» на Печерську, який будувала компанія зі структури «Укрбуду». Суму хабаря з урахуванням фактично сплачених коштів та ринкової вартості нерухомості детективи оцінюють у майже 75,5 мільйона гривень.
13 грудня 2017 року Володимир Гройсман підписав розпорядження про призначення Лятамборга. А 18 грудня, за версією детективів, тодішній прем’єр отримав хабар у вигляді майнових прав на офіси, машиномісця та мотомісця у ЖК «Аристократ». Нерухомість, судячи із ухвали, Гройсман оформив на Юрія Гижка.
«Слідство.Інфо» взяло витяг із офіційного реєстру на нерухомість, якою володіє Юрій Гижко. Судячи з документу, йому належить 6 офісних приміщень на майже 2,4 тисяч квадратів, 4 мотомісця та 4 машиномісця у житловому комплексі «Аристократ» на вулиці Євгена Коновальця, 34А. Окремі з цих офісів мають площу 705, 690 та 686 квадратів.
Зауважимо, що речник Гройсмана Василь Рябчук назвав оприлюднену інформацію неправдивою. «Володимир Гройсман не має жодного стосунку до будь-яких корупційних діянь, а інформація з цього приводу — абсолютна брехня», — написав він на своїй Facebook-сторінці.
Угода Микитася
Нагадаємо, що підозрюваного у причетності до заволодіння майном Нацгвардії екснардепа та ексвласника будівельної корпорації «Укрбуд» Максима Микитася 2 грудня суд відпустив під цілодобовий домашній арешт. До цього він тривалий час перебував у слідчому ізоляторі. Як повідомляло видання «Українська правда» з посиданням на своє джерело, на засіданні Микитась пішов на угоду зі слідством, частково визнав свою провину та погодився компенсувати збитки державі. Згодом у НАБУ повідомили, що екснардеп відшкодував до державного бюджету 50 мільйонів гривень від загальної суми збитків у 81,6 мільйона гривень. Ідеться про справу щодо привласнення грошей під час будівництва житла для Нацгвардії. За версією правоохоронців, компанія «Укрбуд» вирішила віддати нацгвардійцям 65 квартир у будинку на околиці Києва замість 50 квартир і 30 паркомісць у центрі столиці.
«Укрбуд» і Татаров
Як з’ясувалося нещодавно, у справі щодо заволодіння майном Нацгвардії також фігурує одіозний заступник керівника Офісу Президента Олег Татаров. Раніше він очолював юридичний відділ «Укрбуду». А ще раніше, за часів президентства Януковича, — був заступником начальника Головного слідчого управління МВС та одним із головних спікерів МВС стосовно Майдану. Він публічно виправдовував дії силовиків під час Революції Гідності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Надійний професіонал Татаров
Як вважають детективи НАБУ, Татаров причетний до фальсифікації експертизи у справі «Укрбуду». Він нібито передавав хабаря експерту, щоб той на папері зменшив суму збитків від афер із квартирами з 81,6 мільйона до 7 мільйонів гривень. Також у НАБУ заявили, що вони вже підготували підозру Татарову, але генпрокурор Ірина Венедіктова відсторонила чотирьох прокурорів, які вели цю справу. В Офісі генпрокурора Венедіктової зміну прокурорів пояснили тим, що «справа набула резонансного статусу» і треба забезпечити «швидке, повне, неупереджене, всебічне та ефективне дослідження усіх обставин кримінального провадження».
Про причетність Татарова до схем в «Укрбуді» також повідомив Максим Микитась, який пішов на угоду зі слідством.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній тесть Татарова збирається забудувати ділянку в Києві, на яку раніше претендував «Укрбуд» Микитася