Колишній перший заступник голови Національної поліції Євген Коваль, відомий як керівник слідчо-оперативної групи, що розслідувала вбивство журналіста Павла Шеремета, тиждень тому подав декларацію перед звільненням з посади. Коваль вважає, що причина його звільнення — політична.

Про це «Слідство.Інфо» довідалося з Єдиного державного реєстру декларацій та коментаря Коваля.

У коментарі «Слідству.Інфо» Євген Коваль заявив, що вважає своє звільнення політичним. «Причина звільнення напевно політична. Бо по роботі питань немає», — відповів він журналісту у WhatsApp.

Водночас, він не пояснив, кому могло бути вигідним його звільнення. «Відверто не знаю. Просто звільнили», — написав Коваль.

За даними Нацагентства з питань запобігання корупції, декларацію перед звільненням подають впродовж 20 робочих днів після звільнення. Якщо вірити декларації Євгена Коваля, його останнім робочим днем було 20 серпня цього року. Він також отримав понад 830 тисяч гривень виплат після звільнення.

Перший заступник голови Нацполіції Євген Коваль — призначення та обов’язки

Зауважимо, що першим заступником керівника Нацполу Євгена Коваля призначили у вересні 2019-го. Перед цим він очолював Департамент внутрішньої безпеки Нацполіції.

Як перший заступник голови Нацполу Коваль також очолював кримінальну поліцію. Він, зокрема, керував слідчо-оперативною групою, що розслідувала вбивство журналіста Павла Шеремета. Матеріали слідства у цій справі викликали чимало запитань у громадськості. «Слідство.Інфо», яке ознайомилося із цими матеріалами, зробило низку розслідувань, у яких вказало на недоліки офіційної версії слідства.

Також раніше ми показали готельний бізнес родини Коваля — ми виявили у його батька 8 гектарів землі на Закарпатті вартістю близько 30 мільйонів гривень.

Крім того, як розповідало «Слідство.Інфо», Євгену Ковалю за минулий рік виплатили на роботі 111 тисяч гривень «для вирішення соціально-побутових питань». Як ми довідалися, таку допомогу отримали лише обрані заступники керівника Нацполу. Хто саме — визначив особисто тодішній міністр Арсен Аваков.

Торік Коваль заробив майже 1,4 мільйона гривень. Також він декларував дві квартири у Києві, близько півтора мільйона гривень готівкою та понад 200 тисяч гривень банківських вкладів.

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо», скандальний помічник начальника Головного управління Нацполіції у місті Києві Євген Дейдей, який організував завезення балканських ймовірних кілерів до України, звільнився з поліції.