Колишній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков стверджує, що серед тих 30 мільйонів доларів, які вивезла в Угорщину дружина його бізнес-партнера Ігоря Котвіцького, коштів ексміністра немає. Водночас Аваков зауважив, що з Котвіцьким не спілкувався вже декілька тижнів, а зараз той не відповідає на телефонні дзвінки.

Про це Аваков повідомив у коментарі «Слідству.Інфо».

На запитання журналістів, чи відомо йому походження цих коштів і чи має він до них стосунок, зважаючи на бізнесові відносини з Котвіцьким, Аваков відповів: «Нічого про це не знаю, крім повідомлень у пресі. Не розумію чому вірити. На телефонні дзвінки він не відповідає. Моїх коштів у нього немає».

Також ексміністр додав, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну спілкувався з Котвіцьким лише один раз кілька тижнів тому.

Зауважимо, що днями видання «Українська правда» з посиланням на свої джерела повідомило про вивезення дружиною та матір’ю Ігоря Котвіцького валіз, набитих доларами та євро, до Угорщини.

За інформацією журналістів, 14 березня на пункт пропуску «Вилок» Закарпатської митниці прибула автівка Opel Vivaro. За кермом, а також в якості одного з пасажирів були громадяни Угорщини. Іншими пасажирками виявилися Анастасія Котвіцька та її мати Галина Кучер. При перетині українського кордону, за даними видання, вказані особи ніяких коштів не задекларували, а українські митники огляду речей не провели.

Проте згодом начебто виявилося, що Котвіцька на території митного посту, ймовірно «Тисабеч» (Угорщина), все ж задекларувала 28,8 млн доларів та 1,3 млн євро. Як повідомляли журналісти, Державне бюро розслідувань почало розслідування щодо ймовірного недекларування коштів родиною Котвіцького при перетині кордону.

Ігор Котвіцький на своїй Facebook-сторінці назвав цю інформацію фейком. Попри те, що цей допис непублічний, його копію оприлюднила донька Котвіцького Віолетта в Instagram.

«Слідство.Інфо» також звернулося за коментарем до дружини та тещі Ігоря Котвіцького. Втім, на момент публікації журналісти відповідей не отримали.

Оскільки Котвіцького публічно називали «гаманцем Авакова», то серед вивезених мільйонів могла бути частка колишнього міністра МВС.

Зауважимо, що Арсен Аваков та Ігор Котвіцький є дуже близькими. Їх пов’язує багаторічна дружба та спільний бізнес. Після Революції Гідності Котвіцький був депутатом Верховної Ради від партії «Народний фронт», одним з ідеологів якої виступив Аваков.

У той час як Арсен Аваков обіймав посаду міністра, Ігор Котвіцький вів спільний бізнес із його родиною. Зокрема, з дружиною та сином. Втім, нині є щонайменше одна компанія, співвласниками якої є Котвіцький та безпосередньо Арсен Аваков. Ексміністр став її співвласником близько місяця тому замість дружини Інни Авакової. Йдеться про сонячну електростанцію під назвою «Підстепне сонце».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аваков-молодший задешево придбав дорогу столичну нерухомість