Держаудитслужба намагається провести фінансову перевірку Приватного акціонерного товариства «Українське Дунайське пароплавство». Загальний обсяг доходів, які планується перевірити — 3,6 мільярди гривень. Однак, відповідно до повідомлення аудиторів, керівник пароплавства Олексій Хомяков чинить перешкоди в цій перевірці — зокрема, товариство не надає відповіді на численні запити. Попри це, перевірка вже встановила порушень на десятки мільйонів гривень.
Зараз Держаудитслужба звернулась до Мінінфраструктури із проханням на період перевірки відсторонити Хомякова від виконання обов’язків керівника пароплавства.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Держаудитслужби, опублікованому на сайті відомства.

Перевірку «Українського Дунайського пароплавства» служба розпочала на підставі звернення Національного антикорупційного бюро України. Спершу, запевняють аудитори, проблем у ході роботи не виникало. Однак, коли до періоду аудиту було включено перше півріччя 2020 року, виконувач обов’язків правління ПрАТ Олексій Хомяков (призначений 18 листопада минулого року) «почав чинити системні перешкоди аудиторам Південного офісу Держаудитслужби», йдеться в повідомленні.

Зокрема, без відповідей та документів залишились понад 10 аудиторських запитів. А документи за перше півріччя поточного року не видаються взагалі.

Попри це, перевірка вже встановила порушень та неефективних управлінських рішень на десятки мільйонів гривень, запевняють у відомстві.

Зараз голова служби звернувся до Міністра інфраструктури Владислава Криклія із листом щодо забезпечення проведення фінансового аудиту. Для цього пропонується розглянути питання відповідності Олексія Хомякова займаній посаді чи тимчасово відсторонити його від виконання обов’язків. Також про події на «Українському Дунайському пароплавстві» повідомлено НАБУ та Національну поліцію

Загальний обсяг доходів, яке пароплавство отримало за період проведення аудиту, становить 3,6 млрд гривень.

«Українське дунайське пароплавство» — одна з найбільших судноплавних компаній у регіоні. Станом на сьогодні на її балансі перебувають 428 суден.

Нагадаємо, навесні Держаудитслужба визнала незаконною закупівлю в Києві камер для виявлення людей із підвищеною температурою. Замовника — комунальне підприємство «Інформатика» — зобов’язали розірвати договір.