Заступник голови Окружного адмінсуду Києва Євгеній Аблов оголосив відвід судді Вищого антикорупційного суду Андрієві Біцюку. Причиною стало те, що суддя розпочав судове засідання на 40 хвилин пізніше.

Про це повідомляє журналічтка «Слідства.Інфо» з зали судових засідань.

На думку Аблова, спізнення судді підриває довіру до судового процесу. Іншою причиною відводу скандальний заступник голови ОАСКу назвав журналістів, які фотографували перебіг засідання.

«Ви вже почали судове засідання, а тут якісь люди бігали по залу знімали. Ви їм не зробили зауваження… І я це розумію, що у вас занадто добре ставлення до цих осіб, які порушують порядок судового засідання», — сказав Аблов.

Також заступник голови ОАСКу зазначив, що його захисник не зміг з’явитися на судове засідання. Тому, мовляв, він заявив цей відвід в усній формі. Наразі інший суддя Антикорсуду має розглянути заявлений Євгенієм Абловим відвід.

Заступник голови Окружного адмінсуду Києва Євгеній Аблов відомий кількома одіозними рішенням. Так, у грудні 2013-го року він зобов’язав спецпризначенців розігнати активістів Майдану, в 2017-му — визнав законною схему закупівлі так званих «рюкзаків Авакова», чим допоміг сину міністра внутрішніх справ уникнути покарання. А у 2018-му поновив на посаді ректорку медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову.

Сьогоднішнє засідання Вищого антикорупційного суду стосується строків продовження досудового слідства у справі, пов’язаній з новим епізодом «плівок Вовка». Нагадаємо, 17 липня НАБУ оприлюднило аудіозаписи розмов, на яких нібито фігурують голова ОАСКу Павло Вовк, його заступник Євгеній Аблов, ряд суддів та представників Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також інших установ та приватних осіб. Вони обговорювали, зокрема, способи вплинути на кадровий склад ВРП та ВККС, свій вплив на Конституційний суд, можливості вирішити судові суперечки в інтересах тієї сторони, яка «проспонсорує» процес. Також судді нібито обговорювали намір заборонити ряду представників попередньої влади виїздити за кордон — просто щоб помститись і продемонструвати свою силу. Зафіксоване в розмовах нібито представників ОАСКу ми детально виклали у статті «За вовчими правилами. Що НАБУ розповіло про Окружний адмінсуд Києва».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Справа луснула як мильна бульбашка»: перевірка інтерв’ю Павла Вовка про розслідування НАБУ

Також, як ми повідомляли, один із фрагментів оприлюднених антикорупційним бюро записів стосується журналістки «Слідства.Інфо» Євгенії Моторевської. У березні минулого року вона зробила відеосюжет про святкування заступником голови адмінсуду, скандальним суддею Євгенієм Абловим свого дня народження у столичному ресторані VaBene. Невдовзі, як ідеться на аудіозаписах НАБУ, Павло Вовк та Євгеній Аблов нібито обговорювали спосіб дізнатись, коли і з ким журналістка спілкувалась телефоном у день народження Аблова та незадовго до нього.

Згодом детективи повідомили про підозру Павлу Вовку, Євгенію Аблову та ще п’ятьом суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Останньому ВАКС обрав запобіжний захід у цій справі у вигляді особистого зобов’язання.

Павло Вовк скаржився Вищій раді правосуддя на тиск з боку Національного антикорупційного бюро. За його словами, бюро, опублікувавши записи нібито з його кабінету, «спровокувало» інформаційну кампанію, яка посягає на незалежність судової системи. Схожі скарги у ВРП подали ще низка судддів ОАСКу. Паралельно НАБУ просило ВРП на час розслідування відсторонити Вовка та інших суддів, які фігурують у провадженні, від виконання обов’язків. Рада одноголосно відмовилась це зробити, пославшись на нібито некоректний спосіб вручення підозр суддям ОАСКу.