18 березня 2025 року Вища рада правосуддя звільнила з посади голову розформованого Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка. За матеріалами розслідування НАБУ, суддя намагався захопити владу в судовій системі, а саме, хотів зірвати кваліфікаційне оцінювання суддів, під його головуванням судді приймали рішення про розблокування від мітингувальників Майдану Незалежності у 2013 році. Суддя також домовлявся з колегами про вплив на склад ВРП і ВККС та про рішення, ухвалені задля «спонсорства».
Окружний адмісуд Києва указом президента ліквідували у грудні 2022 року, а дисциплінарна справа щодо неналежної поведінки Павла Вовка тривала понад 3 роки.
Про це повідомляє «Слідство.Інфо».
Вища рада правосуддя вирішила звільнити колишнього голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка за вчинення істостотного дисциплінарного проступку. Таке рішення члени ВРП ухвалили на основі подання Третьої дисциплінарної палати про притягнення судді до відповідальності від грудня 2024 року. Скаргу щодо неналежної поведінки Вовка до ВРП подавав Роман Маселко ще у липні 2021 року.
Під час численних засідань щодо нього Вовк подавав скарги на членів ВРП та просив про відводи, а також подавав клопотання про відкладення розгляду справи. Такі клопотання Вовк обґрунтовував низкою причин: суддя був на лікарняному і невчасно повідомлений про розгляд справи, через те, що вважає Вищу раду правосуддя неправомочною, через залучення нового адвоката і скаргу на рішення Третьої Дисциплінарної палати.

Засідання Вищої ради правосуддя
За відмову у задоволенні клопотання щодо відкладення розгляду справи проголосували всі члени ВРП окрім Сергія Бурлакова. Раніше Бурлаков врятував від покарання суддю Смик, яка закрила понад 200 справ щодо п’яних водіїв. За даними фундації «DEJURE», суддя тісно пов’язаний із родиною відомого харківського бізнесмена і регіонала Олександра Фельдмана (у парламенті 9-го скликання він був членом фракції вже забороненої ОПЗЖ). Також Бурлаков неодноразово відвідував територію РФ після анексії Криму й окупації Росією частини українських територій та має неспівпадіння у майнових деклараціях.

Член ВРП Сергій Бурлаков
Павло Вовк очолював ОАСК понад 10 років. Під час головування Вовка в Окружному адміністративному суді його судді ухвалили декілька резонансних рішень, зокрема і про розблокування Майдану Незалежності від мітингувальників у 2013 році, коли суд дозволив розібрати барикади активістів Євромайдану, а за два дні «Беркут» намагався розігнати Майдан.

Голова ліквідованого ОАСКу Павло Вовк
Влітку 2019-му з’явилась справа про «плівки Вовка» – записи з кабінету голови ОАСКу. Тоді Національне антикорупційне бюро (НАБУ) спільно з Управлінням спеціальних розслідувань Генпрокуратури провели обшуки в приміщенні нині ліквідованого Окружного адмінсуду Києва. Правоохоронці повідомили про розслідування щодо голови адмінсуду Павла Вовка та його колег — суддів ОАСКу Євгенія Аблова й Ігоря Погрібніченка, а також судді Суворовського райсуду Одеси Івана Шепітка.
За даними слідства, нібито через небажання проходити оцінювання у Вищій кваліфікаційній комісії суддів (ВККС) Павло Вовк створював перешкоди в діяльності окремих її членів. Згодом усім фігурантам провадження за фактами втручання в діяльність ВККС й ухвалення неправосудних рішень оголосили підозри.
НАБУ також опублікувало записи розмов судді Вовка. Із записів стало відомо, що суддя домовлявся про покупку коштовного антикваріату й старовинних монет. У листопаді 2019-го Шевченківський райсуд Києва відмовився продовжити строки досудового розслідування у провадженні щодо «плівок НАБУ». Генпрокуратура передала справу до суду.
У липні 2020 року НАБУ опублікувало ще одну частину «плівок» з кабінету голови ОАСК. На них голоси, схожі на голоси Вовка, Аблова, Погрібніченка та інших співрозмовників вирішують, як вплинути на кадровий склад Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Також на записі чоловіки радяться, як приймати рішення в інтересах потрібних людей в обмін на «спонсорство» і які справи порушувати самотужки, щоб впливати на державу. Детально про це йдеться у матеріалі «Слідства.Інфо» «За вовчими правилами. Що НАБУ розповіло про Окружний адмінсуд Києва».
«Слідство.Інфо» отримало нові записи з кабінету голови суду, з яких дізналася про зв’язки Павла Вовка з міністром Арсеном Аваковим та заступником Генерального прокурора Романом Говдою.
Також, як дізналося «Слідство.Інфо», голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк у період президентських виборів у 2019 році міг спілкуватися з наближеним на той час до Володимира Зеленського оточенням — зокрема, Андрієм Богданом.
Окрім цього, Павло Вовк 6 разів за період повномасштабного вторгнення виїжджав за кордон, де перебував загалом 78 днів. За інформацією Громадської ради доброчесності, для виїзду з України Вовк міг використати фіктивний статус докторанта.
Окружний адміністративний суд Києва був ліквідований указом президента у грудні 2022 року через чималу кількість справ про корупцію, порушених щодо суддів. Більшість служителів Феміди, які працювали в ОАСКу не здійснюють правосуддя понад 2 роки, деяких перевели до інших судів. Так, Тетяна Шейко не виконує обов’язків, проте у своїй декларації за 2023 рік зазначає суддівську винагороду у розмірі 1 704 630 грн від ліквідованого суду.
Читайте також: ВРП закрила справу щодо судді, яка допомагала Януковичу поновитися на посаді