Вища рада правосуддя закрила дисциплінарну справу щодо судді ліквідованого Окружного адмінсуду Тетяни Шейко. Служителька Феміди узгоджувала свої дії з керівником суду Павлом Вовком, який намагався захопити владу в судовій системі, сприяла тому, аби справи щодо поновлення на посаді колишнього президента Януковича потрапляли до «правильних» суддів та ухвалювала рішення, не перебуваючи на робочому місці. Після ліквідації ОАСКу Шейко продовжила отримувати зарплату та має статки, які не відповідають офіційним доходам. 

Дисциплінарну справу щодо судді закрили через звільнення з посади у лютому 2025 року (ВИПРАВЛЕНО 19.03.2025). 

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

17 березня 2025 року Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя вирішила закрити дисциплінарну справу щодо судді ліквідованого Окружного адміністративного суду Києва Тетяни Шейко. Справу відкрили за скаргою члена ВРП Романа Маселка. 

Дисциплінарну справу щодо Тетяни Шейко ВРП закрила через звільнення судді у лютому 2025 року: «Згідно з пунктом 13.39 регламенту Вищої ради правосуддя, якщо на момент розгляду дисциплінарної справи суддя звільнений з посади, дисциплінарне провадження закривається ухвалою ради» (ВИПРАВЛЕНО 19.03.2025). 

Засідання Першої ДП ВРП

Тетяна Шейко у 2010 році призначена на посаду судді Окружного адміністративного суду Києва строком на 5 років, а вже у 2017 році поновлена на цій посаді та призначена виконувати обов’язки судді безстроково.  

Суддя Тетяна Шейко

У 2019 році разом з колегами служителька Феміди намагалась зірвати кваліфікаційне оцінювання. Тоді одночасно 30 суддів не з’явились на іспит за вказівкою голови суду Павла Вовка

Павло Вовк очолював ОАСК понад 10 років. Під час його головування судді ухвалили декілька резонансних рішень, зокрема, і про розблокування Майдану Незалежності у 2013 році, коли суд дозволив розібрати барикади активістів Євромайдану, а за два дні «Беркут» намагався розігнати Майдан.

Ми розкажемо, куди витрачаються твої податки. Май сміливість знати! Долучайся до «Слідство-клубу»

Павло Вовк також відомий тим, що є фігурантом так званих «плівок Вовка». Про ці записи з його кабінету стало відомо влітку 2019 року. Тоді Національне антикорупційне бюро (НАБУ) спільно з Управлінням спеціальних розслідувань Генпрокуратури провели обшуки в приміщенні нині ліквідованого Окружного адмінсуду Києва.

У матеріалах Генпрокуратури також фігурувало прізвище Тетяни Шейко. З оприлюднених записів розмови голови суду з суддями, стає зрозуміло, що Шейко приходила до кабінету Вовка для отримання інформації у справах, котрі слухала, а також  для погодження своїх дій в інтересах сторонніх осіб: 

Тетяна Шейко: Зрозуміло, чудово. По цьому?

Павло Вовк: Поки тягнути. 

Тетяна Шейко: Поки тягнути, так? 

Павло Вовк: Так, поки тягнути. Думаю, ми допомагати не будемо їм просто.

Тетяна Шейко: Не будемо, так? 

Тетяна Шейко: Є ще питання. У нас колегіально до Кабміну ліквідація екологічної інспекції. Ми там вже дійшли до фіналу. 

Павло Вовк: Воно не принципове. Як Вам здається правильним, так і вчиняйте. 

Тетяна Шейко: Там все різне по суті.

Павло Вовк: А позиція є? 

Тетяна Шейко: Позиція, в принципі, ну, як сказати, мені здається, можна там скасувати, я просто хочу у вас спитать, не принципово? 

Павло Вовк: Не принципово. 

Тетяна Шейко: Не принципово, так? Ну тоді зрозуміло, там вже, як ми тоді вирішимо, так?

Павло Вовк: Так-так-так. 

Також Тетяна Шейко згадується у розслідуванні проєкту «Схеми». За матеріалами журналістів, у грудні 2021 року Віктор Янукович подав позов до ОАСКу щодо визнання незаконним усунення його з посади. Тоді справа розподілялась лише між трьома суддями, бо 40 інших служителів Феміди перебували у відпустці. Тетяна Шейко була серед тих суддів, які нібито перебували у відпустці, хоча в цей же день ухвалювала рішення в залі суду. Справу щодо поновлення Януковича на посаді зрештою закрили у квітні 2022 року. 

У негативному висновку Громадської ради доброчесності зазначається, що служителька Феміди ухвалювала рішення, не перебуваючи на робочому місці, а її статки мають ознаки нелегальності: «Джерело походження коштів на придбання автомобіля потребує пояснень судді (…) Потребують пояснень судді джерела походження коштів, подарованих сину».

Окружний адміністративний суд Києва був ліквідований указом президента у грудні 2022 року через чималу кількість справ про корупцію, порушених щодо суддів. Більшість служителів Феміди, які працювали в ОАСКу не здійснюють правосуддя понад 2 роки, деяких перевели до інших судів. Тетяна Шейко не виконує обов’язків, проте у своїй декларації за 2023 рік зазначає суддівську винагороду у розмірі 1 704 630 грн від ліквідованого суду. 

Також суддя декларує пенсію у розмірі 77 828 грн, благодійну допомогу у розмірі 1 735 грн, авто Hondа CR-V 2012 року випуску та грошові заощадження у розмірі $75 000 та 14 378 грн

У листопаді 2024 року Вища кваліфікаційна комісія суддів рекомендувала звільнити служительку Феміди, проте Перша дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя залишила суддю на посаді та закрила дисциплінарну справу. 

Читайте також: Суддя хотіла втекти у відставку, проте не встигла. ВРП призупинила заяву та почала розгляд скарги