Після смерті багаторічного міського голови Харкова Геннадія Кернеса його цивільна дружина Оксана Гайсинська стала власницею 7 фірм, яким належать цілі будинки, офісні приміщення та кафе у центрі Харкова.

Про це йдеться у розслідуванні «Слідства.Інфо» «Мільярдний спадок Кернеса: як сім’я ексмера «обростає» бізнесом».

Як ми довідалися, ці компанії переписали на Оксану Гайсинську в січні-лютому 2021 року. Раніше ж ними володіли люди із так званого оточення Геннадія Кернеса. Зауважимо, що Кернес, який останні роки пересувався на інвалідному візку і мав проблеми зі здоров’ям, помер у грудні 2020-го від ускладнень, викликаних коронавірусом.

Гайсинська після смерті Кернеса стала власницею таких компаній із харківською «пропискою»: «Флорс», «Стейдж Т», «Дельта Аури», «Версіо», «Вайзе», «Соло Інжінірінг» та «Веберз». На них оформлене різне бізнесове майно у центрі Харкова: будинки, офісні приміщення й кафе.

До прикладу, компанії «Флорс» належать офісні приміщення на 350 квадратів у історичній будівлі Харкова на площі Павлівській. Фірма викупила їх у 2018 році. На той час йшли активні роботи з відновлення цього будинку за бюджетні кошти. А влітку минулого року Геннадій Кернес особисто відкривав його після 4-річного оновлення, яке обійшлося приблизно у 200 мільйонів гривень. Там розмістили своєрідний центр надання адмінпослуг під назвою «Будинок нерухомості».

Інша компанія «Стейдж Т» офіційно є власником будівлі в центрі Харкова площею понад 1100 квадратних метрів. Раніше там була медична бібліотека, в якій зберігалися примірники раритетних книг. Але в 2017 році її зі скандалом виселили звідти і помістили у приміщенні на околиці міста. Тепер же в цій будівлі розміщується приватна юридична компанія.

Фірма «Дельта Аури» володіє невеличкою кав’ярнею Cafe Tory на території саду імені Тараса Шевченка. В останні роки мерія Кернеса витратила сотні мільйонів гривень на облаштування цього саду. Зокрема, понад рік тому там відкрили скандально відомий за межами Харкова «фонтан зі мавпочками», на який з бюджету пішло понад 50 мільйонів гривень. Саме навпроти цього фонтану розміщується кав’ярня Гайсинської.

А компанії «Версіо» належить будинок на майже 700 квадратів позаду Харківської обласної ради. Обидві будівлі відмежовані навіть спільним парканом.

Інша фірма Гайсинської «Вайзе» має у власності офісних приміщень площею 660 квадратів на вулиці Квітки-Основ’яненка, 7. Це будівля позаду Харківської міської ради. Зазначимо, що за цією адресою зареєстровано кілька компаній Гайсинської. Також там розміщуються деякі адміністративні органи Харкова.

А фірма «Соло Інжінірінг» володіє комерційними площами на 150 квадратів у житловому будинку в центрі Харкова.

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо», цивільна дружина Кернеса Оксана Гайсинська та її син Родіон в останні роки обзавелися численною бізнесовою нерухомістю у Харкові на суму близько 1,3 мільярда гривень. Це цілі будівлі, ринки, торгові та розважальні центри, кафе та ресторани у центрі Харкова. Усі ці активи складаються із 66 тисяч квадратних метрів комерційної нерухомості та 26 гектарів землі.