Міський голова Одеси Геннадій Труханов заперечує, що його родина володіла квартирою в центрі Лондона, щодо якої здійснюють розслідування детективи Національного антикорупційного бюро.

Про це він заявив у коментарі “Слідству.Інфо”.

“Ні я, ні моя донька не маємо жодного стосунку до цієї квартири”, — зауважив Труханов. За його словами, слідство не виявило жодних фактів, які б підтверджували, що це помешкання перебуває у власності його родини.

У 2018 році наша редакція опублікувала розслідування про лондонську квартиру на понад 100 квадратів вартістю у п’ять мільйонів доларів, про яку довідалася з документів Paradise Papers — масштабного витоку даних про офшорні схеми. Згідно з цими даними, нерухомістю володіла ексдружина та донька одеського мера Труханова.

У березні минулого року детективи Національного антикорупційного бюро відкрили провадження щодо купівлі цієї нерухомості у Лондоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Розкішна лондонська квартира бідного українського мера” 

Також британські журналісти BBC Panorama зафіксували на балконі згаданої лондонської квартири Аню Ангерт, доньку Олександра Ангерта. У звіті італійських правоохоронців від 1998 року останнього називали одним із лідерів одеського кримінального угруповання. У цьому ж звіті також ішлося про близький зв’язок Ангерта і Труханова.

Питання щодо проживання доньки Ангерта у лондонській квартирі Геннадій Труханов назвав провокативним: “У моєї доньки не було ніколи квартири, немає і не буде. Хто там проживає — якщо вам цікаво — розбирайтеся. Мені це абсолютно не цікаво”, — додав він.

Детективи НАБУ в межах розслідування щодо цієї нерухомості звернулися за допомогою до міжнародних колег з Британських Віргінських островів, оскільки нерухомість офіційно оформлена на компанію, зареєстровану на цих островах.

Нагадаємо, що правоохоронці відкрили кілька проваджень стосовно ймовірної корупційної діяльності Геннадія Труханова. Серед них, зокрема, НАБУ розслідує недекларування майна посадовцем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ В ексдружини Труханова знайшли його пістолет і $300 тисяч

Раніше детективи бюро уже додавали до провадження щодо одеського мера інші матеріали розслідування “Слідства.Інфо” — про наявність у його матері дорогої квартири у Москві. Про російське майно Труханова журналісти так само дізналися з витоку документів Paradise Papers.

Крім того, “Слідство.Інфо” публікувало розслідування про Труханова “Російські цінності одеського мера”, яке базувалося на іншому витоку офшорних даних — Panama Papers. Журналісти отримали підтвердження, що мер Одеси Геннадій Труханов має чи, принаймні, мав російський паспорт, а відтак – і російське громадянство. Цю інформацію міський голова наполегливо заперечував. Однак редакції вдалося отримали копію його російського документа.