Міністр охорони здоров’я Максим Степанов запевняє, що всі необхідні документи для закуску закупівлі ліків для тяжкохворих МОЗ подало як до Кабміну, так і до Мінфіну. Степанов відповів на брифінгу на питання «Слідство.Інфо» щодо закупівлі ліків на майже 10 мільярдів гривень для тяжкохворих пацієнтів.

«МОЗ подало всі без виключення документи до Мінфіну, які потрібно для закупівлі лікарських засобів. Ці бюджетні програми подано, вони узгоджені. Але прийняття цих програм відбувається лише після прийняття відповідного порядку, після постанови», — розповів міністр.

Також він додав, що ліки для держави закуповуватимуть і міжнародні організації, і держпідприємство «Медичні закупівлі». «Все відбудеться швидко та ефективно», — наголосив посадовець.

Постанову із переліком лікарських засобів, які можна закуповувати, мають затвердити засіданні уряду сьогодні, 6 травня.

За інформацією «Слідства.Інфо», у квітні МОЗ уже подавало паспорти бюджетних програм до Мінфіну, однак їх повернули на доопрацювання. При цьому наші запити із проханням надати інформацію щодо поточної ситуації з держзакупівлями ліків у обох міністерствах ігнорують. Пацієнтські організації та керівництво «Медичних закупівель», натомість, застерігають, що через рекордну затримку з початком закупівель ліків сотні тисяч українських хворих уже восени можуть залишитися без необхідних медикаментів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОЗ заявило в прокуратуру на очільника «Медичних закупівель України» Жумаділова