Вищий антикорупційний суд ухвалив відкласти розгляд справи щодо обрання запобіжного заходу народному депутату Олександру Юрченку. Підозрюваний в отриманні хабара народний депутат від фракції «Слуга народу» до суду не прийшов нібито через загрозу коронавірусу.

Про це із зали судових засідань Вищого антикорупційного суду повідомляє журналіст «Слідства.Інфо».

Судове засідання відкладено на 15:00 21 вересня.

За словами адвокатів Юрченка, незадовго до судового засідання підозрюваний депутат міг контактувати із особами, у яких підтвердився коронавірус. «Він контактував 4-7 вересня із особами, у яких підтверджений коронавірус», — сказала адвокатка. Відтак, за її словами, нардеп здав тест і наразі чекає на його результат.

Як відомо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура мала в суді клопотати про взяття нардепа Юрченка під варту із альтернативою застави в розмірі 6,5 мільйонів гривень.

За словами прокурора, за кілька днів до затримання детективи НАБУ виявили автомобіль Lexus, яким користується підозрюваний нардеп. Під час зовнішнього огляду в автомобілі була помічена зброя. Потім кілька чоловіків підійшли до цього авто й дістали звідти зброю та мобільний телефон попри те, що це забороняли їм робили детективи НАБУ, які перебували біля автомобіля.

Нагадаємо, 15 вересня НАБУ оприлюднило записи, на яких народний депутат «Слуги народу» Олександр Юрченко та його неофіційний помічник Іван нібито вимагають хабар від представника іноземного інвестора у сміттєпереробній галузі за внесення законодавчих змін в інтересах цього бізнесу. Інвестора представляв детектив під прикриттям, який і фіксував розмови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я хочу шматок великого пирога»: НАБУ оприлюднило аудіо вимагання нардепом Юрченком хабаря

В опублікованому детективами відео йдеться, що агент під виглядом представника сміттєпереробної компанії звернувся до посередника Івана, який невдовзі познайомив детектива з депутатом Олександром Юрченком. Останній під час зустрічі 27 липня цього року повідомив, що впливає на депутатів у питанні поводження зі сміттям. Також він зауважив, що є головою підкомітету з питань поводження із побутовими відходами.

Згодом «представник інвестора» передав посереднику Івану 13 тисяч доларів, а нардеп Юрченко своєю чергою зареєстрував проєкт правок до законопроєкту, які раніше обговорював зі співробітником НАБУ під прикриттям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нардеп «Слуги народу» тисне на Мінінфраструктури в інтересах пов’язаного з Росією бізнесу

Також правоохоронці зафіксували розмову від 20 серпня, у якій нардеп повідомив, що для прийняття необхідних інвестору законодавчих змін Верховною Радою потрібно 200 тисяч доларів, а також передбачити для депутата 3% акцій у статутному капіталі підприємства, яке інвестор нібито планував відкрити в майбутньому.

Зауважимо: після появи у медіа інформації про викриття помічника нардепа Юрченка на хабарі НАБУ заявило, що Венедіктова не підписує підозру самому народному депутатові. Чинне законодавство дозволяє виключно Генпрокурору підписувати підозру нардепу.

На засіданні Верховної Ради 15 вересня Венедіктова заявляла, що наразі немає підстав для оголошення підозри Юрченку.

Також, як розповідало «Слідство.Інфо», помічникові нардепа Іванові Фіщенку Вищий антикорсуд 15 вересня образ запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення понад 1 мільйона гривень застави.