Вища рада правосуддя (ВРП) порушила дисциплінарне провадження щодо голови Державної судової адміністрації Зеновія Холоднюка через скарги на роботу відомства.

Про це “Слідство.Інфо” довідалося з акту ВРП від 16 квітня, оприлюдненому на офіційному ресурсі.

Провадження щодо Холоднюка скерували до комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя.

Згідно з оприлюдненим документом, 6 квітня до ВРП надійшло звернення народного депутата Тараса Тарасенка, у якому йшлося про зростання критики роботи Державної судової адміністрації (ДСА) серед працівників апаратів судів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Колишній адвокат Януковича може очолити Державне бюро розслідувань

Депутат вказує на фінансові зловживання, порушення трудового законодавства, зокрема, під час нарахування та виплати зарплат працівникам. Також на неналежні матеріально-технічні умови для судів, які забезпечує Державна судова адміністрація.

Крім того, як ідеться у зверненні депутата, голова судової адміністрації нібито вимагав у працівників судів припинити критикувати роботу відомства, яке він очолює.

Основним завданням Державної судової адміністрації є забезпечення діяльності органів судової влади. Зауважимо, що Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) з весни 2018 року розслідує можливе привласнення коштів під час закупівель Державної судовою адміністрацією оргтехніки для потреб судів. У НАБУ заявляють про завищення вартості техніки на понад 10 мільйонів гривень.

Як раніше розповідало “Слідство.Інфо”, суддя та колишній голова Октябрського райсуду Полтави Олександр Струков, про цькування та неетичну поведінку якого неодноразово зазначали експерти, отримав 967 тисяч гривень після виходу у відставку.