Низка українських судів повідомили про те, що  припиняють відправляти повістки та інші процесуальні документи «Укрпоштою» через відсутність грошей на поштові марки.

Про це йдеться в матеріалі «Слідства.Інфо» «Ні ремонтів, ні доплат, ні поштових марок: чому суди залишилися без фінансування».

Про цю проблему вже заявили сім із десяти районних судів Києва — зокрема, Шевченківський, Печерський, Деснянський, Дніпровський, Оболонський, Подільський та Голосіївський. Повідомляють про припинення поштових відправлень і в регіонах.

Всього, за підрахунками аналітиків YouControl, станом лише на 25 листопада понад 40 українських судів повідомили про те, що припиняють надсилати поштою повістки та інші документи для учасників справ. Це і районні суди, й апеляційні та спеціалізовані — господарські й адміністративні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити з кризою в судовій системі: «Слідство.Інфо» провело обговорення у Львові

Відтак, усю інформацію — а це запити, судові повістки, копії рішень та інші документи — відправлятимуть електронною поштою, через систему «Електронний суд» або при зверненні до суду. Також сповіщення відправлятимуть смс-повідомленнями.

Проблеми з фінансуванням судів з’являлися й раніше. Зокрема, у Шевченківському райсуді Києва нам розповіли, що влітку вже вимушені були припиняти надсилання повісток.

«Ми у червні повідомляли, що в нас припинялося відправлення кореспонденції. Приблизно через місяць ситуація виправилась, і ми знову почали відправляти листи. Якщо не помиляюсь, це все тягнеться ще з весни», — розповіли «Слідству.Інфо» у пресслужбі суду.

У Державній судовій адміністрації про проблеми з фінансуванням говорили ще з початку року. Мовляв, на утримання судової системи у 2020 році виділили майже на третину менше, ніж торік — 10,2 мільярда гривень. На відправлення листів виділили лише третину з торішньої суми — 444 мільйони замість майже 1,16 мільярда гривень. 

Нагадаємо, з 2016 року з українського бюджету витратили 44,7 мільйонів гривень на виплати суддям, яких звинувачують у корупційних злочинах. З них близько 20 мільйонів пішло на утримання суддів, відсторонених від здійснення правосуддя. Про це йдеться у дослідженні DEJURE.