Державне управління справами (ДУС) у травні-листопаді без використання електронної системи уклало п’ятнадцять угод із фірмою «Київський годинниковий завод» про купівлю сувенірних годинників на загальну суму 723 тисячі гривень.

Про це «Слідство.Інфо» довідалося із видання «Наші гроші», яке посилається на систему публічних закупівель Prozorro.

Як зазначає видання, ціна кожної з угод була нижчою за 50 тисяч гривень, що дозволило замовнику не проводити спрощеної закупівлі з торгами.

Загалом журналісти нарахували 172 подарункові наручні годинники марки Kleynod, які закупили для проведення заходів та офіційних прийомів за участі президента України Володимира Зеленського.

Зокрема, як зауважує видання, ДУС придбало 74 годинники із номером «K20.6» за ціною понад 4500 гривень за одиницю. Водночас на сайті виробника чоловічі годинники з подібними номерами — «K 20-603» і «K 20-606» — з лімітованої колекції «Клейноди Незалежності» продають по 5600 гривень. Вони мають позолочений корпус із нержавіючої сталі, а також швейцарський кварцовий механізм, мінеральне скло, шкіряний ремінець та цифри за мотивами тризуба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держава вирішила відмовитися від покращення інтернету в президентському літаку за 32 млн грн

Крім того, за даними «Наших грошей», у Державному управлінні справами замовили 48 годинників «KFS 810» майже по 4200 гривень, 17 годинників «KFS 510» орієнтовно по 4100 гривень та 8 годинників «KFS 510» по 3700 гривень. Обидві моделі – чоловічі у військовому стилі з корпусом із нержавіючої сталі, швейцарським кварцовим механізмом, мінеральним склом, каучуковим ремінцем, люмінесцентними знаками циферблату й стрілками. Нині виробник продає їх на брендоваму сайті на чверть дорожче — відповідно по 5,3 тисяч гривень і трохи більше 5 тисяч гривень.

Іще, як пише видання, в ДУС придбали 25 жіночих годинників «К135-503W Kr» із візерунком по 3500 тисяч гривень. Вони мають швейцарський кварцовий механізм, корпус із нержавіючої сталі, мінеральне скло, а також ремінець із сатину і шкіри. На сайті бренду модель «К135-503W» трохи дорожча – 3700 гривень.

За даними «Наших грошей», нині засновником і директором «Київського годинникового заводу» є киянин Олексій Золотарьов. За даними аналітичної системи «YouControl», раніше (станом на 2016 рік) 5% статутного капіталу мало ЗАТ «Годинниковий завод «Політ» (Росія), засновниками якого були ВАТ «Перший московський годинниковий завод», ЗАТ «Майстер-годинникар і К» та низка фізосіб.

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо», зі своїх джерел журналісти отримали документ про розподіл китайського вантажу, який 23 березня прибув до України. З нього випливає, що Державному управлінню справами, яке забезпечує діяльність найвищих органів влади, та Верховній Раді виділили п’ять тисяч експрес-тестів на виявлення коронавірусу. Ця цифра дорівнює кількості таких медичних виробів, які в середньому припали на кожну область. Проте в самих державних відомствах цю інформацію не підтвердили.