Президент України Володимир Зеленський повідомив, що генпрокурор Руслан Рябошапка збирає деталі щодо розслідування вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк.

Про це президент сказав під час прес-марафону, відповідаючи на питання журналістки Слідства.Інфо. 

«Ми проговорили з генеральним прокурором. Він збирає всі деталі. Він зараз занурений у цей процес», — сказав Зеленський.

Він також додав, що розслідуванню вбивства активістки повинна посприяти реформа прокуратури.

«Я змінив генерального прокурора. Ми прийняли закон про реформу Генпрокуратури. Все це призведе до можливості повного розслідування й можливості знайти реальних замовників і вбивць Катерини Гандзюк», — прокоментував президент Слідству.Інфо.

На Катерину Гандзюк напали торік 31 липня на виході з власного будинку. Її облили концентрованою сірчаною кислотою. Вона отримала 40% опіків тіла, декілька місяців провела на лікарняному ліжку й перенесла низку важких операцій. Однак 4 листопада Катерина Гандзюк померла.

У лютому цього року підозру в організації вбивства оголосили голові Херсонської облради Владиславу Мангеру. Основним мотивом офіційне слідство називає публічну позицію Гандзюк щодо підпалів лісу й корупційної вирубки. Сама активістка також вважала Мангера ймовірним замовником замаху на неї. Олексій Левін, який нині перебуває в розшуку, отримав статус підозрюваного наприкінці минулого року. Утім, у квітні 2019-го Генпрокуратура змінила статтю — обом висунули підозру в замовленні нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинило смерть Гандзюк. 

У травні 2019 року Генпрокуратура передала до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох обвинувачених у нападі на Гандзюк. Вони визнали свою вину й почали співпрацювати зі слідством. Начебто саме після написання заяви про визнання вини їм змінили підозру з умисного вбивства на умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Нещодавно суд оголосив вирок нападникам — вони отримали від 3 до 6,5 років за ґратами.

Щодо інших фігурантів цієї справи, Ігоря Павловського раніше підозрювали в організації нападу на Гандзюк, однак кілька місяців тому Генпрокуратура пом’якшила йому статтю й наразі він обвинувачується лише в замовчуванні злочину. Тобто офіційне слідство вважає, що Павловський не брав участі в організації злочину, а тільки знав про нього й мовчав. Найсуворіше покарання, яке може отримати Павловський — три роки ув’язнення.

Попри «пом’якшення» підозри, редакція Слідства.Інфо володіє інформацією, яка вказує, що дії Павловського в цій історії були спрямовані не на приховування злочину, а на безпосередню співучасть у ньому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Роль Павловського в нападі на Гандзюк: замовчував чи організовував?

Під час роботи над фільмом «Гандзюк: системне вбивство», Слідство.Інфо з’ясувало, що Павловський активно зідзвонювався з херсонськими правоохоронцями в день замаху на активістку, а також в інші важливі для слідства дати.