За майже рік з моменту передачі справи чинного генерала Нацгвардії Володимира Гриняка в суд прокурори зачитали дві третини обвинувального акту.

Про це у коментарі “Слідству.Інфо” розповів прокурор Генпрокуратури Олег Багнюк.

На думку обвинувачення, судовий розгляд затягувався через неможливість з різних причин організувати судом засідання. Також Володимир Гриняк двічі був на лікарняному, через що справа не рухалася орієнтовно місяць. Крім того, причиною такого тривалого розгляду стало те, що суд ухвалив рішення зачитувати обвинувальний акт в повному обсязі.

Розгляд у Шевченківському райсуді Києва по суті почали у березні минулого року. Відтоді у судовому реєстрі з’явилася лише одна ухвала — про відвід прокурора за заявою захисту. За цей час змінювалися прокурори, які представляють обвинувачення в суді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Темна справа” Гриняка: Як генерал Нацгвардії координував розгін майданівців

Прокурор Олег Багнюк у коментарі “Слідству.Інфо” розповів, що на сьогодні вони продовжують зачитувати обвинувачення. Наразі оголосили орієнтовно 160 сторінок із близько 240.

“Фактично, це тільки початок судового розгляду. У цьому провадженні велика кількість потерпілих, свідків і значний обсяг матеріалів”, — каже прокурор.

Після того, як прокурори зачитають весь обвинувальний акт, почнеться дослідження матеріалів, допити свідків та потерпілих.

Володимир Гриняк поблизу вулиці Інститутської у Києві, 18 лютого 2014 року/ФОТО Слідство.Інфо

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВС не побачило причин для люстрації генерала Гриняка, який координував розгін Майданівців

Як раніше повідомляло “Слідство.Інфо”, Володимира Гриняка обвинувачують у співучасті в організації умисного вбивства учасників Євромайдану, перешкоджанні мітингам і ще низці злочинів. За версією слідчих, саме він координував силовиків під час кривавих зіткнень 18 лютого 2014 року. Але після Майдану Гриняка не звільнили, а підвищили й призначили на керівну посаду в Нацгвардії.

Журналісти опублікували факти, які свідчать про причетність генерала Гриняка до незаконних дій силовиків на Євромайдані. Гриняк, за версією правоохоронців,  координував “беркутівців” і бійців внутрішніх військ під час розгону мітингувальників в урядовому кварталі Києва.