Днями Служба безпеки України затримала ексочільника обласної ВЛК на Чернігівщині Ігоря Кодовбецького. Чоловік міг бути причетний до корупційної схеми з визнання непридатними військовозобов’язаних за гроші. Правоохоронці знайшли у нього вдома 1 мільйон доларів готівкою. Журналісти «Слідства.Інфо» дізналися, що експосадовець не декларував місця, де жив і судиться з державою за недонараховану йому щорічну одноразову грошову допомогу.
Про це повідомляє «Слідство.Інфо».
22 лютого Служба безпеки України викрила схему ухилення чоловіків від мобілізації в Чернігові, до якої були причетні працівники місцевої Військово-лікарської комісії. Ця комісія, зокрема, вирішує, придатний чи ні військовозобов’язаний до служби.
Правоохоронці затримали колишнього голову Чернігівської ВЛК Ігоря Кодовбецького. СБУ вважає, що він за гроші обіцяв зняти військовозобов’язаних з військового обліку на підставі фіктивних довідок щодо непридатності до служби за станом здоров’я. Потім чоловіки, які отримали такі документи, використовували їх, щоб виїхати за межі України.
Співробітники СБУ задокументували злочини Кодовбецького і затримали його у власному помешканні після одержання ним чергового хабаря.
«Під час обшуків у затриманого виявлено майже 1 млн доларів США, а також понад 22 тисяч євро. Крім того, вилучено також документи на декілька квартир і земельних ділянок, на які СБУ вже ініціювала накладення арешту», — повідомляє СБУ.
Згідно з деклараціями, Кодовбецький живе доволі скромно. В останній перед звільненням декларації за 2020 рік експосадовець не зазначив місце проживання, вказав лише одну автівку — Toyota RAV-4. До слова, у жодній декларації Кодовбецький не вказує своє житло чи якусь нерухомість.
Журналісти «Слідства.Інфо» проаналізували детальніше майно колишнього посадовця і виявили, що у 2019 році Ігор Кодовбецький придбав земельну ділянку на Чернігівщині, площею 2 га з цільовим призначенням «Для ведення особистого селянського господарства». Згідно з відомостями про нормативно грошову оцінку ділянки, станом на вересень 2023 року, її вартість становить понад 45 тис. грн.
За інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, окрім земельної ділянки, Кодовбецький володіє квартирою в Чернігові на 57 кв. м та квартирою в Чернівцях, площею 44,5 кв. м. Також ексголова ВЛК володіє часткою квартири на 13 кв. м у Чернігові разом з Кодовбецькою Вікторією Ігорівною та Іллюшею Ларисою Іванівною.
У 2012 році Кодовбецький, який тоді обіймав посаду старшого офіцера відділу Чернігівського обласного військового комісаріату, придбав автівку Mitsubishi ASX з салону за 186 990 грн. У 2020 році Кодовбецький перестав декларувати це авто. У травні 2020-го ексочільник ВЛК придбав нову Toyota RAV-4 за 797 728 грн.
Також Кодовбецький, згідно з даними з судового реєстру, мав кілька справ. У 2016 році на нього накладали штраф за намагання скопіювати на флешку секретну інформацію.
У 2020 тоді ще очільник обласної ВЛК Чернігівщини судився з Управлінням праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради за недоплачену частину щорічної разової грошової допомоги у розмірі 8 306 грн. У тексті рішення вказано, що Кодовбецький Ігор Анатолійович є визнаною судом особою з інвалідністю ІІІ групи внаслідок війни.
Наприкінці травня 2023 року Кодовбецький подав до суду на Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області та виграв справу за проведення перерахунку пенсії.
17 січня 2024 року Кодовбецький вчергове звернувся до суду з проханням зобов’язати Пенсійний фонд здійснити перерахунок з 01 листопада 2023 року та виплачувати пенсію «без обмеження максимальним розміром, що не перевищує десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність», — йдеться у тексті позовної заяви. У 2023 році один прожитковий мінімум становив 2093 грн, у 2024-му — 2361 грн.
Наразі Ігор Кодовбецький перебуває під вартою без права внесення застави. Йому інкримінують хабарництво, перешкоджання діяльності ЗСУ та незаконне переправлення держкордону. Чоловіку загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.
Читайте також: Непридатні до війни: як столичний ТЦК списав більше двох десятків офіцерів запасу