Поки літак «Мрія» викликає гордість за український авіапром, мрія про відсутність корупції на підприємстві «Антонов» залишається нездійсненною.

Історія топменеджера заводу Євгенія Бондаренка і його множинних особистостей це підтверджує — йому вдалося підписати контракт, по суті, із самим собою. Ціна такої мультизадачності — 5,5 мільйона гривень.

Як за великими літаками сховати гроші у своїх кишенях?

Для початку дочекайтеся, поки на держпідприємстві «Антонов» виникне потреба купити обладнання. Далі люб’язно запропонуйте послуги своєї компанії і подайтеся на тендер.

Заявка має бути «красивою», тому туди можна додати вигідні бізнес-угоди, яких насправді не було — вам потрібно показати позитивну репутацію на ринку, аби ні в кого не виникло сумнівів. Для певності можна знизити ціну за свій товар з 9 до 5,5 мільйона гривень.

Тут, правда, може з’явитися додатковий виклик — інша компанія, яка також хоче виграти. Вона дізнається про те, що ви дещо «прикрасили» свою заявку, опублікує докази фальсифікації документів і навіть оскаржуватиме результати тендеру в суді.

Але чи матиме це значення, якщо паралельно із цим усім ви будете серед топменеджменту самого «Антонова»? Навряд чи.

У якості бонусу за добре зроблену роботу, можна купити собі два «Ленд Ровери» за два мільйони. На одному їздитимете як топменеджер держпідприємства, а на іншому — ваше альтер-его приватного підприємця.

Як так вийшло, що на заводі «Антонов» одна і та ж людина, по суті, уклала угоду сама з собою — розповідає Василь Бідун у новому розслідуванні.