ТОВ «Укрбуд-Проект-Реконструкція» займається реконструкцією мосту на Донеччині й капітальним ремонтом відділення операційного блоку Інституту травматології та ортопедії НАМН України. Загальна вартість цих контрактів складає 112,7 млн грн. Компанія отримала підряди попри те, що її директора підозрюють у розкраданні бюджетних коштів під час відбудови Сумщини. До того ж, батько власника фірми працював заступником окупаційного міського голови Севастополя, за що має судимість за держзраду.
У червні Департамент розвитку базових галузей промисловості Донецької обласної державної адміністрації організував тендер на реконструкцію мосту в області. Департамент шукав фірму, яка зможе реконструювати міст (демонтувати зруйновані частини відновити та укріпити конструкції, установити дорожні знаки тощо). Замовник заклав на ці всі роботи 63,6 млн грн.
Участь у тендері взяла тільки одна компанія — ТОВ «Укрбуд-Проект-Реконструкція», яка запропонувала за свої послуги ціну на 120,7 тис. грн меншу від очікуваної вартості. У липні 2023-го з нею уклали договір. Компанія має реконструювати міст до квітня 2024 року.
Також у липні цього року ТОВ «Укрбуд-Проект-Реконструкція» уклала договір на капітальний ремонт операційного блоку в Інституті травматології та ортопедії НАМН України. За 49,1 млн грн підрядник зобов’язався до кінця 2023 року провести будівельно-монтажні роботи, встановити вікна та двері, зробити вентиляцію та налагодити каналізацію. Крім цього, компанія має встановити системи безпеки, пожежну сигналізацію, мережу лікувальних газів й технологічне обладнання.
Однією з умов отримання цих двох підрядів була відсутність судимості, тому компанії серед інших документів мали надати докази, що не мала проблем із законом. У довідці компанія ТОВ «Укрбуд-Проект-Реконструкція» вказала, що її директора Давіда Кізіменка правоохоронці підозрюють у двох корупційних злочинах.

Витяг щодо несудимості Давіда Кізіменка / Фото Prozorro
За інформацією правоохоронців, підрядники, які займалися відбудовою Сумської ОВА, завищували вартість будівельних матеріалів у 2-3 рази. Під час ремонту лише одного об’єкта зловмисники привласнили 1,4 млн грн. Керівництво Сумської ОВА звинуватили у розкраданні коштів на відбудову інфраструктури.
- СБУ викрила керівництво Сумської ОВА на розкраданні коштів, призначених на відбудову інфраструктури / Фото СБУ
- СБУ викрила керівництво Сумської ОВА на розкраданні коштів, призначених на відбудову інфраструктури / Фото СБУ
- СБУ викрила керівництво Сумської ОВА на розкраданні коштів, призначених на відбудову інфраструктури / Фото СБУ
- СБУ викрила керівництво Сумської ОВА на розкраданні коштів, призначених на відбудову інфраструктури / Фото СБУ
- СБУ викрила керівництво Сумської ОВА на розкраданні коштів, призначених на відбудову інфраструктури / Фото СБУ
- СБУ викрила керівництво Сумської ОВА на розкраданні коштів, призначених на відбудову інфраструктури / Фото СБУ
- СБУ викрила керівництво Сумської ОВА на розкраданні коштів, призначених на відбудову інфраструктури / Фото СБУ
Схоже, що Давід Кізіменко був учасником цієї схеми, за що отримав підозру за підроблення документів та заволодінням майна, зловживаючи службовим становищем. Крім цього, суд зобов’язав Кізіменка у якості запобіжного заходу внести 402,6 тис. грн застави.
На момент укладання договору на реконструкцію мосту в Донецькій області та капітального ремонту одного з операційних блоків в Інституті травматології та ортопедії НАМН України про ці корупційні історії вже було відомо. Юридично, Давіда Кізіменка не визнали винним у скоєнні злочину, тому він може брати участь у тендерах.
«Ми стали заручниками ситуації, коли немає підстав відхилити ТОВ «Укрбуд-Проект-Реконструкція» через її довідку, бо компанія подасть в Антимонопольний комітет України й виграє там справу, і поміж цим, нам треба відремонтувати операційний блок, аби лікувати, зокрема, і військових», — розповідає Антоніна Голопатюк з тендерного комітету Інституту травматології та ортопедії НАМН України.
Інститут травматології та ортопедії НАМН України проаналізував діяльність компанії за останні три роки. Від своїх інсайдерів дізнався про можливі ризики роботи з цим підрядником і тому посилив контроль за будівництвом.
«Зараз підрядник приступив до демонтажу й нас поки все влаштовує. Компанія ще не давала акти виконаних робіт, але ми вже найняли аналітиків, які аналізуватимуть для нас ці документи», — розповідає Антоніна Голопатюк.
У Департаменті розвитку базових галузей промисловості Донецької обласної держної адміністрації відмовилися давати коментарі «Слідству.Інфо» телефоном. Натомість попросили надіслати запит, однак на час публікації матеріалу журналісти не отримали відповідь.
ПРО КОМПАНІЮ
Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТОВ «Укрбуд-Проект-Реконструкція» заснували у 2015 році в Києві. Засновницею компанії була киянка Ольга Скопич, але зараз кінцевим бенефіціаром є донеччанин Давід Кізіменко.
Основним видом діяльності компанії є будівництво житлових і нежитлових будівель. Пік її заробітку на державних тендерах почався у 2021 році й по сьогодні компанія підписує багатомільйонні договори. Від 2021 року «Укрбуд-Проект-Реконструкція» заробила на державних тендерах майже 890 млн грн.
Окрім корупційних історій на Сумщині є ще декілька. Ця компанія брала участь у відбудові Київщини та після цього фігурує в судовій справі про розкрадання бюджетних коштів. Також журналісти писали, що реконструкцію Бородянсього центру соціально-психологічної реабілітації, якою займається «Укрбуд-Проект-Реконструкція», перевіряє Держаудит служба на підставі виявлених компанією ознак порушень закону.
У корупційні скандали потрапляла й інша компанія, до якої дотичний Давід Кізіменко та його родичі. Наприклад, ТОВ «Хозхімсервіс» займалася ремонтом водоводу в місті Дніпрорудне, що у Запорізькій області. Як встановили слідчі, у 2018-му підрядник «Хозхімсервіс» отримав гроші за роботи, однак не виконав їх повністю. 2019-го Марка Кізіменка (рідний брат Давіда) затримали, взяли під варту та оголосили про підозру у заволодінні бюджетними коштами у великих розмірах.
Серед учасників ТОВ «Хозхімсервіс» був і батько Давіда — Олег Кізіменко. Він вийшов з бізнесу, коли став начальником управління капітального будівництва Донецької ОДА. Потім чоловік перейшов на посаду заступника міського голови Севастополя, де після окупації Криму Росією залишився працювати. У 2015 році росіяни висунули обвинувачення Олегу Кізіменку за привласнення 45 мільйонів рублів на контрактах щодо ремонту міста. Чоловік втік в Україну й був судимий за державну зраду. Він отримав умовний термін на 5 років.
- Олег Кізіменко / Фото з Фейсбуку
- Олег Кізіменко
Цікаво, що серед колишніх учасників компанії є також Євген Алфьоров, який разом з Олегом Кізіменком працював на окупантів та залишився в Криму після окупації.