Жодна посадова особа Національної гвардії, яка супроводжувала конвой з довічно ув’язненим чоловіком, що вбив солдата, не понесла відповідальності.

Про це повідомляється в матеріалі «Вбивство у потязі», який опублікувало «Слідство.Інфо».

Ідеться про історію піврічної давності. Тоді довічно засуджений Дмитро Бевзюк убив 20-річного військовослужбовця Національної гвардії під час етапування із запорізького слідчого ізолятора до колонії в Дніпрі.

Восени 2019 року під час спроби втекти зі спецвагону, у якому переміщали арештантів, він вистрілив у солдата-строковика. Як пізніше оголосили в Нацгвардії, зброю засуджений отримав на території СІЗО. За його ж свідченнями, пістолет йому передали в закритій консервній банці з-під ананасів. Утім, вочевидь, ця версія не підтвердилася, оскільки відносно посадовців СІЗО провадження в Держбюро розслідувань закрили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підозрювані у вбивстві в Кривому Озері поліцейські перебувають на волі без запобіжних заходів

Загалом після того, як стався злочин, правоохоронці відкрили одразу три провадження. Одне розслідування — за фактом убивства військовослужбовця Андрія Іваненка — вела поліція і вже завершила його. Справа нині слухається в суді. А інші відкрили два різні територіальні підрозділи Державного бюро розслідувань. Одне провадження стосувалось коректності дій працівників СІЗО, інше — можливого службового недбальства військовослужбовців Нацгвардії. Складу кримінального правопорушення в діях тюремників, як уже згадувалося, у ДБР не побачили. Провадження закрили. У справі про нацгвардійців слідство триває, але за більш ніж пів року жодної підозри Держбюро не оголосило.

Нагадаємо, що раніше «Слідство.Інфо» вже розповідало про те, як арештантам двох слідчих ізоляторів дозволяють вільно пересуватися на свободі без кайданків і належної охорони, а також — проводити незаконні зустрічі. Ідеться про так званих «смотрящих» в одеському та київському СІЗО.