Четверо колишніх працівників поліції, яких підозрюють у перевищенні службових повноважень, що призвели до смерті мешканця Кривого Озера, наразі перебувають на волі. Раніше їм обирали запобіжні заходи, та наразі їх не продовжено.

Про це йдеться у матеріалі «Слідства.Інфо» «Реформована поліція: п’ять гучних злочинів за участі правоохоронців».

Так, на свободі перебувають усі четверо експравоохоронців, яких офіційне слідство вважає винними у смерті 31-річного мешканця Кривого Озера Олександра Цукермана.

Одного з них, Романа Багача, відразу після події, у серпні 2016 року відпустили під цілодобовий домашній арешт. Протягом наступних шести місяців суд кілька разів пом’якшував йому запобіжний захід — на нічний домашній арешт та особисте зобов’язання. А після грудня 2016-го запобіжний захід взагалі не продовжували.

Двох інших підозрюваних, Олександра Причипойду та Миколу Хоменка, у жовтні 2016-го відпустили під заставу в розмірі по 120 тисяч гривень із кожного. Востаннє запобіжні заходи їм продовжували у травні 2017-го — на два місяці).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трагедія у Кривому Озері. Рік потому

Значно довше під вартою залишався Денис Ляхвацький, який, за версією слідства, стріляв у Цукермана. Однак минулої осені Первомайський міськсуд змінив йому запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт.

Відповідно до судових документів, востаннє Ляхвацькому обирали запобіжний захід ще у грудні минулого року. Тоді прокурор просив знову помістити підозрюваного під варту, однак суд продовжив домашній арешт до 11 лютого 2020 року. Із того часу запобіжний захід Ляхвацькому не продовжували.

Зазначимо, що за словами матері вбитого, Цукермана били всі шестеро поліцейських, які прибули на виклик. Але прокуратура Миколаївської області висунула підозру лише чотирьом із них. Ще двоє поліцейських, Володимир Лемех і Василь Трубаченко, стали у справі свідками.

Також із шістьох правоохоронців, яких спочатку називали причетними до вбивства Цукермана, четверо успішно пройшли переатестацію. Основний підозрюваний — Денис Ляхвацький — її не пройшов та був звільнений, однак зміг поновитися через суд. Щодо шостого фігуранта, то він переатестацію взагалі не проходив, оскільки перебував на посаді водія.

Нагадаємо, у Кривому Озері в ніч на 24 серпня 2016 року шестеро поліцейських прибули на виклик. Їх викликала місцева жителька через сварку зі своїм чоловіком, 31-річним Олександром Цукерманом, який був напідпитку. Поліція закувала його в кайданки та почала жорстоко бити ногами та кийками, а потім розстріляла. У цей же день чоловік помер. Причиною смерті назвали чотири постріли з травматичного пістолета, зроблені впритул.

Смерть чоловіка викликала хвилю обурення у Кривому Озері: мешканці вийшли блокувати відділок поліції з вимогою покарати причетних до вбивства. Працівники обласних прокуратури та поліції заарештували всіх шістьох поліцейських, які приїхали на виклик до Алли Цукерман. Під час затримання кривоозеряни закидали затриманих бляшанками, сміттям і навіть намагалися побити їх. Наступного дня керівництво Національної поліції повідомило про розформування відділення поліції у Кривому Озері.