Заступник Генпрокурора повідомив колишньому голові Державної податкової служби України Сергію Верланову в кримінальному правопорушенні. За версією слідства, дії експодатківця призвели до недоотримання державним бюджетом 2,246 млрд грн.

Про це «Слідство.Інфо» дізналось із повідомлення на сайті Офісу генпрокурора.

За версією слідства, колишній голова ДПС скасував дорахування рентної плати за користування надрами, яке призначили одному з найбільших металургійних комбінатів країни (за словами самого Верланова, ідеться про «Арселор Міттал Кривий Ріг»). Скасоване податкове повідомлення-рішення стосувалось 2,246 мільярдів гривень.

Тепер Верланова підозрюють у зловживанні владою та службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки. За відповідною нормою Кримінального кодексу (ч.2 ст. 364), якщо вину чолоовіка доведуть, йому загрожуватиме від 3 до 6 років позбавлення волі із позбавленням права займати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до 3 років. Також за цією статтею можливий штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 125 тисяч гривень до 250 тисяч гривень).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Парламент вирішив виділити на боротьбу з COVID-19 іще 6 млрд грн. До попередніх «ковідних» витрат є питання

Сергій Верланов очолював ДПС із травня 2019 року по квітень 2020-го. Залишив посаду в результаті звільнення, яке назвав «політично вмотивованим». Невдовзі потому, відповідно до повідомлення Верланова на своїй Facebook-сторінці, СБУ провела в його помешканні обшук.

Відреагував Верланов і на сьогоднішнє повідомлення про підозру. Так, він вважає, що Офіс генпрокурора «виконує замовлення політиків», а звинувачення проти нього «є абсолютно безпідставними і є черговим зразком юридичного трешу».

Скріншот запису Верланова у Facebook