Львівський податківець Ярослав Кравців володіє садибою майже на 800 квадратних метрів поблизу гірськолижного курорту «Звенів» на Львівщині. Судячи з системи інтернет-бронювання житла, ночівля у новорічний період там може коштувати від 550 до 850 гривень з людини. Водночас, чиновник не вказує в деклараціях жодних надходжень від цього бізнесу.

Про це «Слідство.Інфо» довідалося з матеріалу «Автомайдану».

В організації зазначають, що Ярослав Кравців працює завідувачем сектору в Державній податковій службі Львівської області. Загалом же, як ідеться в матеріалі, Кравців працює в органах податкової служби з 1999 року. Свого часу він очолював Державну податкову інспекцію Івано-Франківська.

Ярослав Кравців працює в органах податкової служби понад 20 років. Фото з сайту automaidan.org.ua

Як свідчить декларація чиновника, із 2009 року йому належить будинок на майже 800 квадратів у селі Орявчик на Львівщині. Журналісти з’ясували, що це двоповерховий котедж у горах, більш відомий як садиба «Ялівець». Судячи з системи інтернет-бронювання житла Booking, садиба складається з п’яти номерів, які здають в оренду. Загалом у цих номерах можуть розміститись 16 осіб.

За даними Booking, оренда двомісного номера в грудні-січні може коштувати тут від 1100 до 1700 гривень. Чотиримісного — від 2200 до 3300 гривень. Відтак, проживання однієї особи в зимовий період обійдеться орієнтовно від 550 до 850 гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іспанська вілла Анатолія Шарія

У кількох сотнях метрів від котеджу — гірськолижний курорт «Звенів». Гостям садиби «Ялівець» пропонують відкритий плавальний басейн (у теплу пору) і безкоштовний Wi-Fi.

«У всіх номерах є зона відпочинку, телевізор із супутниковим телебаченням і повністю устаткована міні-кухня. Серед інших зручностей — чайник, холодильник і мікрохвильова піч. Щоранку в закладі сервірують континентальний сніданок. На території садиби «Ялівець» є місце й обладнання для шашликів», — ідеться в описі на Booking.

Як зауважують журналісти, Ярослав Кравців надходжень від цього бізнесу не декларує. В «Автомайдані» проаналізували декларації податківця за 2015-2019 роки і з’ясували, що чиновник за цей період заробив трохи більше за 521 тисячу гривень. 

Журналісти відзначають, що за цей час істотно зросли заощадження Кравціва.

«Заробивши за 4 роки 521 тисячу гривень, Кравців зміг збільшити свої готівкові заощадження приблизно на 757 тисяч гривень. … Не декларуючи депозитів у банку чи продажу майна, що могло б частково пояснити причину такого збільшення готівки», — ідеться у матеріалі.

Також, як ідеться у матеріалі, Ярославу Кравціву належить квартира у Львові на 57,7 квадратних метрів, гараж, садовий будинок на 164 квадрати у містечку Тухля на Львівщині, а також автомобіль Audi A6 1998 року.

Раніше видання Bihus.Info повідомляло про те, що Ярослав Кравців у 2018 році претендував на посаду директора Територіального управління Держбюро розслідувань у Львові, однак провалив конкурсний тест на знання законодавства, набравши 57 балів зі 100 можливих.

Як розповідало «Слідство.Інфо», спеціалістка Західного теруправління Нацагентства з виявлення і розшуку активів (АРМА) Лілія Русенко володіє квартирою на середземноморському узбережжі Іспанії та декларує тисячі доларів і євро готівкою.