Колишня інспектрорка Держпраці Дніпропетровської області Світлана Мельничук, щодо якої відкрито справу за можливу підробку документів, працює спеціалісткою одного з департаментів Дніпровської міськради. Раніше наша редакція показала відео, як жінка вигадує фейкові скарги на підприємців.

Про це свідчить декларація Світлани Мельничук за 2020 рік.

Відповідно до документу, тепер вона працює спеціалісткою відділу з кадрової роботи Управління освіти у Департаменті гуманітарної політики Дніпровської міськради. Її ім’я та згадану посаду також зазначають на сайті відомства.

У січні цього року Нацполіція розпочала розслідування за фактом можливої підробки документів Світланою Мельничук. Підставою для відкриття провадження став матеріал нашої редакції – журналісти отримали ексклюзивне відео, на якому інспекторка Держпраці вигадує заяви та скарги від неіснуючих людей, щоб потім приходити з перевірками до підприємців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд зобов’язав Нацполіцію розслідувати чиновницю Держпраці, яка підробляла скарги на підприємців

У своїй декларації Світлана Мельничук вказала квартиру в Дніпрі площею майже 62 квадратні метри та Lexus RX350 2011 року випуску. Також жінка зберігає понад 3,6 мільйонів гривень готівкою. При цьому, за минулий рік жінка заробила лише 151 тисячу гривень. Раніше наша редакція встановила, що Мельничук не декларує пів будинку у центрі міста, хоча постійно там проживає. 

Ми вирішили поспілкуватися з новою керівницею Світлани Мельничук – начальницею Управління освіти Оксаною Салогуб, та жінка не відповідає на наші дзвінки та повідомлення. Сама Світлана Мельничук також ігнорує наші дзвінки.

Нагадаємо, торік «Слідство.Інфо» опублікувало відео, на якому Світлана Мельничук вигадує заяви та скарги від неіснуючих людей — нібито працівників певних ФОПів — про порушення з боку роботодавців. Ми з’ясували, що на підставі цих вигаданих заяв Світлана Мельничук потім приходила до підприємців із позаплановими перевірками.

Також, як свідчить опубліковане нами відео, «фейкові» заяви Мельничук вигадувала за участі депутата Новомосковської міськради від партії «Слуга народу» Сергія Алєксєйчєнка

Зокрема, журналісти виявили, що під час такого «брейнсторму» чиновниця, депутат та їхній знайомий вигадали скаргу від нібито працівника ФОП Самєдов, який має магазини з халяльними продуктами у Дніпрі. У вигаданій заяві «працівник Коваленко», який «працює» обвальщиком м’яса, просив перевірити свого роботодавця через неофіційне працевлаштування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутат від «Слуги народу» й чиновниця Держпраці вигадували доноси від «працівників», щоб тероризувати ФОПів

Вже через два тижні після сфабрикованого доносу Світлана Мельничук завітала до ФОП Самєдов із перевіркою та встановили порушення. У коментарі «Слідству.Інфо» підприємець Ельшан Самєдов підтвердив факт перевірок.

Сама Світлана Мельничук сказала «Слідству.Інфо», що ці ініційовані нею перевірки під вигаданими приводами — неправда й кинула слухавку. Щоправда, після публікації нашого матеріалу жінка відразу подала заяву на звільнення.