Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя (ВРП) внесла подання про звільнення судді Шостого апеляційного адмінсуду Костянтина Бабенка. Раніше патрульні спіймали його напідпитку, про що повідомляло «Слідство.Інфо».

Про рішення ВРП повідомив юрист «Автомайдану» Роман Маселко.

Всього суддівський орган розглядав дисциплінарну скаргу щодо Бабенка понад рік. За цей час вони, зокрема, допитали патрульних, які й зупинили суддю з ознаками алкогольного сп’яніння у грудні 2019 року. Сам суддя Бабенко так жодного разу і не з’явився на засідання — його інтереси представляв адвокат. Всі засідання проходили в закритому режимі.

«Із завтрашнього дня Бабенко буде відсторонений від здійснення правосуддя. Буде отримувати суддівську зарплату, але без доплат. Впродовж місяця він може оскаржити це рішення Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, потім — подання про звільнення Бабенка ВРП розгляне у повному складі. Це ще не означає звільнення його, але вже перший крок», — сказав Роман Маселко.

За його словами, Вища рада правосуддя довгий час затягувала розгляд цієї справи.

«У справі Бабенка були настільки очевидні факти, підтверджені однозначними доказами, що, на мою думку, цей процес міг тривати кілька тижнів, — розповів Маселко. — На таке рішення могли вплинути й інші події: нещодавні протести, високий рівень невдоволення населення суддівською системо. Думаю, за інших обставин Вища рада правосуддя могла б і надалі затягувати розгляд скарги або обрати інше, більш м’яке рішення».

Нагадаємо, в грудні 2019 року суддя Шостого апеляційного адмінсуду Костянтин Бабенко порушив дорожні правила під час руху на повороті. На вимогу патрульних автомобіль судді не зупинився, потім намагався втекти від них. Спіймати суддю вдалося лише на підземному паркінгу — виявилось, що Бабенко був нетверезий. У протоколі затримання також вказано, що машина Бабенка ледь не вдарила автівку поліцейських.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Феміда за кермом: кого з українських суддів ловили за водінням напідпитку

Частина записів з нагрудних камер патрульних тоді опинилася в розпорядженні «Слідства.Інфо». На них суддя намагався відштовхнути правоохоронців, стверджував, що його треба «відпустити додому» й наполягав, що затримувати його патрульні не мають права. Як аргумент Бабенко запевняв, що він суддя й має недоторканність. Проходити тест на рівень алкоголю в крові суддя відмовився.

У січні минулого року суддя Печерського райсуду Києва Світлана Смик постановила закрити провадження щодо свого колеги. У рішенні суду вона вказала, що неможливо встановити, хто саме був за кермом того вечора.

Також наша редакція отримала відео, які підтверджують — за кермом автомобіля, який зупиняли патрульні у грудні 2019-го, був саме Костянтин Бабенко. На отриманих записах чітко видно, що з автівки на підземному паркінгу виходив суддя.