У вівторок, 23 березня, Вища рада правосуддя розгляне подання про відставку судді Шостого апеляційного адмінсуду Костянтина Бабенка. Раніше наша редакція розповідала, як суддю Бабенка спіймали поліцейські за кермом з ознаками алкогольного сп’яніння, та він уникнув покарання.

Про це «Слідство.Інфо» дізналося з проєкту порядку денного засідання.

У випадку, якщо ВРП звільнить Костянтина Бабенка на підставі заяви про відставку, він збереже підвищену пенсію та статус судді.

Суддя Костянтин Бабенко у грудні 2019 року порушив дорожні правила під час руху на повороті. На вимогу патрульних автомобіль судді не зупинився, потім намагався втекти від них. Спіймати суддю вдалося лише на підземному паркінгу — виявилось, що Бабенко був нетверезий. У протоколі затримання також вказано, що машина Бабенка ледь не вдарила автівку поліцейських.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові деталі у справі про втечу судді напідпитку від патрульних. Ексклюзивне відео

У січні минулого року суддя Печерського райсуду Києва Світлана Смик постановила закрити провадження щодо свого колеги. У рішенні суду вона вказала, що неможливо встановити, хто саме був за кермом того вечора.

Як зазначає експертка «Центру протидії корупції» Галина Чижик, ВРП може відмовити Бабенку у виході у відставку, адже зараз у неї ще перебуває на розгляді скарга щодо судді. Адже 1 березня Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя рекомендувала звільнити Костянтина Бабенка. Орган у повному складі має вирішити, чи звільняти Бабенка.

«Так було, до прикладу, з Артуром Ємельяновим (екссуддею Вищого господарського суду, який, за інформацією ВРП, чинив тиск на колег і втручався в авторозподіл справ, — ред.) — Вища рада правосуддя відмовила йому у відставці до закінчення розгляду дисциплінарної скарги, та згодом звільнила», — розповіла Чижик.

Водночас, як зазначила Чижик, ексголову Октябрського райсуду Полтави Олександра Струкова ВРП все ж відправила його у відставку, попри наявність дисциплінарної скарги відносно нього. Так Струков зберіг статус судді у відставці та велику суддівську пенсію, а відразу після виходу у відставку він отримав вихідну допомогу в розмірі майже 1 мільйон гривень.

Нагадаємо, наша редакція отримала частина записів з нагрудних камер патрульних з вечора, коли Бабенко порушив правила дорожнього руху. На них суддя намагався відштовхнути правоохоронців, стверджував, що його треба «відпустити додому» й наполягав, що затримувати його патрульні не мають права. Також ми отримали відео, які підтверджують — за кермом автомобіля, який зупиняли патрульні, був саме Костянтин Бабенко. На отриманих записах чітко видно, що з автівки на підземному паркінгу виходив суддя.