Українські медичні заклади станом на 22 березня придбали через систему публічних закупівель 5 863 тестів на виявлення респіраторного захворювання коронавірусу COVID-19. Витратили на закупівлі 3 584 452 гривень 

Про це свідчать дані з офіційного онлайн-майданчика ProZorro, де проводять торги. Водночас Україна очікує партії вантажу з Китаю, у якому має бути 10 мільйонів швидких тестів. 

Тести на виявлення коронавірусу закупили майже у всі області, зокрема Київську, Житомирську, Вінницьку, Закарпатську, Тернопільську, Одеську, Донецьку, Полтавську, Чернігівську, Сумську, Черкаську, Хмельницьку, Харківську та Івано-Франківську.

Експрес-тести — це медичні вироби, які дозволяють швидко дізнатися, чи має людина коронавірусну інфекцію. Такі заходи мають на меті вчасно виявити хворобу і запобігти її поширенню. “Слідство.Інфо” створило інтерактивну мапу, де відображено всі наявні закупівлі медвиробів в держлікарнях України. Крім тестів там позначено також наявність у них захисних масок та апаратів штучної вентиляції легенів. Це — найнеобхідніші засоби для боротьби проти пандемії COVID-19, яка охопила вже понад 150 країн. Дані оновлюються щодня. УВАГА! Станом на зараз інформацію щодо наявності апаратів штучної вентиляції у медзакладах нам надала лише третина областей. Найближчим часом очікуємо відповіді від решти регіонів і будемо відразу оновлювати інформацію.

Мапи найкраще пристосовані для перегляду з комп’ютера. Під час ознайомлення із даними з мобільних пристроїв можливі збої. Робота над покращенням триває.


Найдорожчу закупівлю тестів на виявлення COVID-19 станом на 22 березня зробили у Львові — на 1,6 мільйона гривень. 200 штук діагностичних наборів для визначення коронавірусу направлять у Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр, який спеціалізується на легеневих захворюваннях. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Коронавірус: що не так з тестуванням

Найбільшу партію тестів на 600 штук купили в Харкові. Експрес-аналіз отримає Військово-медичний клінічний центр Північного регіону, військова частина А-3306. 

Зараз в Україні закуповують два види медичних виробів. Простий тест — для дослідження береться мазок з носа, і результат готовий через 10 хвилин. Їх придбала Ізмаїльська лікарня в Одеській області та медзаклад в Житомирській. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Коронавірус: хаотичні закупівлі першої необхідності

Інші, більш точні, тести на виявлення антитіл у крові людини робляться 10-15 хвилин. В одній упаковці таких експрес-тестів на новий коронавірус є 25 штук. Власне, саме їх закупила більша кількість лікарень. 

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що із 16 медичних закладів, які закупили швидкі тести для виявлення коронавірусу в Києві, лише 7 перевіряють людей.