Правоохоронці оголосили підозру очільнику компанії «Дроніка» Богдану Довбишу в заволодінні 5,7 млн грн бюджетних коштів. На думку слідчих, Довбиш продав неякісні дрони для військових під виглядом якісних. Бізнесмен відмовився коментувати журналістам «Слідства.Інфо» звинувачення прокуратури.
Про це повідомляє «Слідство.Інфо».
Шепетівська окружна прокуратура оголосила підозру постачальнику дронів для військових, які замовила Нетішинська міська рада, що на Хмельниччині. Правоохоронці вважають, що підозрюваний організував цілу схему, щоб заволодіти бюджетними коштами.
За даними слідства, керівник компанії, яка виробляє повітряні літальні апарати та супутнє устаткування, організував схему заволодіння бюджетними коштами.
«У січні 2024 року підприємство стало переможцем тендеру, оголошеного Нетішинською міською радою, на закупівлю FPV-дронів для забезпечення Сил оборони. Упродовж січня-квітня 2024 року між сторонами укладено низку договорів на закупівлю 1 тисячі FPV-дронів загальною вартістю понад 16,4 млн грн», — пишуть прокурори.
Журналісти зі «Слідства.Інфо» проаналізували закупівлі Нетішинської міської ради та встановили підозрюваного.
Із січня по квітень 2024 року Виконавчий комітет Нетішинської міської ради уклав чотири договори (1,2,3,4, — прим.) з ТОВ «Дроніка» на постачання 1,1 тисячі FPV-дронів. Загальна вартість укладених договорів — 18,2 млн грн.
Компанія «Дроніка» існує на ринку менше року, її заснував і зараз керує Богдан Довбиш. Журналісти «Слідства.Інфо» зателефонували бізнесмену, щоб почути його думку щодо звинувачень правоохоронців, але той відмовився давати коментарі.
Прокурори вважають, що Богдан Довбиш вирішив заробити і значно «здешевив» виробництво. Замість передбачених тендерною та технічною документацією відеокамер та відеопередавачів, на дрони встановлювались прилади нижчої якості та майже у два рази дешевші. Таким чином підозрюваний привласнив понад 5,7 млн грн бюджетних коштів.
Правоохоронці інкримінують Довбишу заволодіння бюджетними коштами у великих розмірах організованою групою (частина 5 статті 191 КК України). Бізнесмену загрожує 12 років в’язниці, заборона на три роки займатися певною діяльністю та конфіскація майна.
За час свого існування ТОВ «Дроніка» уклало 33 договори з державними замовниками, загальна вартість яких складає 25,4 млн грн. Найбільшим замовником у компанії є саме Нетішинська міська рада, з якою уклали договорів майже на 20 млн грн. Ще «Дроніка» постачає незначну кількість своєї продукції держзамовникам з Тернопільської та Львівської областей.
Богдан Довбуш є засновником декількох юридичних осіб: ТОВ «Дроніка» та ТОВ «Глобал Імпорт Солюшнс», які мають у переліку сфер зайнятості понад тисячу видів діяльності. У квітні 2023-го підприємець зареєстрував благодійний фонд «Сила спільноти».
Читайте також: Держава втратила 4 млн грн через чиновників, які втричі дорожче закупили матеріали для гуртожитку ВПО