Українські правоохоронці не розслідують викрадення екссудді Миколи Чауса, яке трапилося близько місяця тому на території Молдови. Водночас, за версією молдовських правоохоронців, Чауса вивезли в Україну. А як встановило «Слідство.Інфо» спільно з RISE Moldova, до викрадення можуть бути причетні українські розвідники.

Про це йдеться у відповіді Офісу Генерального прокурора на запит «Слідства.Інфо».

«Детективами Національного антикорупційного бюро України не здійснюється досудове розслідування у кримінальних провадженнях щодо зазначених фактів», — сказано в документі.

Водночас ми запитували у Офісу Генпрокурора, чи розслідують українські правоохоронці зникнення Чауса на території Молдови та його можливе вивезення на територію України. А також, чи було створено спільну з правоохоронцями сусідньої країни слідчу групу.

 

Відповідь Офісу Генерального прокурора на запит «Слідства.Інфо»

Як раніше розповідало «Слідство.Інфо» у спільному розслідуванні з RISE Moldova, до цього викрадення можуть бути причетні українські розвідники та представники силових структур.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підробний паспорт і країна вина: що пов’язує українських розвідників із викраденням судді Чауса

Одним з цих людей може бути Юрій Коваленко. Як нам вдалося довідатися, раніше він мав стосунок до Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України. Також в історії з викраденням під вигаданим прізвищем та ім’ям фігурував Андрій Куценко. Він теж причетний до ГУР Міноборони.

Крім того, як ми встановили, до викрадення Чауса можуть бути причетні експоліціянт Олександр Костенюк та колишній Нацгвардієць Михайло Булега.

Іще, як довідалося «Слідство.Інфо», згаданий Юрій Коваленко їздив у Молдові на орендованому авто, на якому був встановлений GPS-трекер. Відтак, весь його маршрут пересування вдалося встановити місцевим правоохоронцям.

Так, напередодні викрадення він кілька разів їздив до будинку у Кишиневі, де жив Микола Чаус. Також GPS-трекер показав, що Коваленко під час перебування у столиці Молдови регулярно заїжджав у фірмовий магазин місцевого вина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: GPS-трекери, дипломатична нота, молдовське вино та «дружня зустріч». Нові подробиці у справі викрадення Миколи Чауса

Зауважимо, що український екссуддя Микола Чаус зник більше трьох тижнів тому і з того часу про його місце перебування нічого не відомо.

У Кишиневі він переховувався від українських правоохоронців понад чотири роки. У 2016-му в Україні його викрили на отриманні $150 тисяч хабаря. Гроші суддя ховав у скляних банках, закопаних у землю на власному подвір’ї. Оскільки тоді він мав суддівський імунітет, його не затримали і він втік з України. Як раніше повідомляло «Слідство.Інфо», виїхати з України йому могли допомогти тодішній начальник президентської охорони Петра Порошенка, а також співробітники українських спецслужб.

За даними молдовських правоохоронців, Чауса вивезли на автомобілі, який належить Посольству України в Молдові. За кермом начебто був військовий аташе українського посольства Сергій Сметанюк. Водночас українська влада офіційно заперечує свою причетність до цієї історії.