Окружний адміністративний суд Києва дав відповідь на інформацію про спробу керівників суду дізнатись телефонні з’єднання журналістки «Слідства.Інфо» Євгенії Моторевської. Дані про цю спробу містяться на аудіозаписах розмов нібито суддів ОАСК, які оприлюднило Національне антикорупційне бюро України. В суді заявили, що журналісти спираються на «вирвані з контексту слова і фрази».

Про це йдеться у відповіді ОАСК на журналістський запит, яку оприлюднило видання «Телекритика».

В суді запевняють, що ідеться про «змонтовані уривки висловлювань людей, голоси яких приписують суддям Окружного адміністративного суду Києва» і просять утриматись від поширення цієї інформації «до її перевірки в судовому порядку в установлений законом спосіб».

Також у відповіді ОАСК нагадав, що подібні повідомлення підривають авторитет судової системи і є способом вплинути на її незалежність. І зіслався на рішення Вищої ради правосуддя, яка 23 липня одноголосно підтримала заяву про неприпустимість тиску на суддів.

Про що саме йдеться? 17 липня НАБУ оприлюднило аудіозаписи розмов, на яких нібито фігурують голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк, його заступник Євгеній Аблов, ряд суддів та представників Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, інших установ, а також приватних осіб. Вони обговорювали, зокрема, способи вплинути на кадровий склад ВРП та ВККС, свій вплив на Конституційний суд, можливості вирішити судові суперечки в інтересах сторони, яка «проспонсорує» вирішення питання, намір для демонстрації власної сили заборонити ряду представників попередньої влади виїздити за кордон. Зафіксоване в розмовах нібито представників ОАСКу ми детально виклали у статті «За вовчими правилами. Що НАБУ розповіло про Окружний адмінсуд Києва».

Один із фрагментів оприлюднених антикорупційним бюро записів стосується журналістки «Слідства.Інфо» Євгенії Моторевської. У березні минулого року вона зробила відеосюжет про святкування заступником голови адмінсуду, скандальним суддею Євгенієм Абловим свого дня народження у столичному ресторані VaBene. Невдовзі, як ідеться на аудіозаписах НАБУ, Павло Вовк та Євгеній Аблов нібито обговорюють спосіб дізнатись, коли і з ким журналістка спілкувалась телефоном у день народження Аблова та незадовго до нього.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від Зеленського вимагають ліквідувати скандальний Окружний адмінсуд Києва

— Зроби мені повідомлення смс-кою: «Необхідні трафік з’єднань, локація за таким-то мобільним номером, з такого-то по такий-то дні», — нібито каже Вовк Аблову. — Візьми це за один день.

— Так, — відповідає Аблов. — Можна зробити в день народження, щоб переконатись, що вона була біля ресторану. І з цього телефона.

— Зроби мені повідомлення, надішли — і подивимось, із ким вона, — підсумовує Вовк. І невдовзі в іншій наведеній НАБУ телефонній розмові нібито просить:

— Слухай, Сашо, а допоможеш знаєш, у чому? Ми зараз скинемо тобі повідомленням телефончик. За тиждень подивитись, із ким «бився», трафік з’єднань. Може, вирахуємо, хто ж стуканув. Ну, просто цікаво.

Також, якщо вірити оприлюдненим НАБУ даним, судді ОАСК тоді занизили суму обслуговування в ресторані — щоб не було зайвих питань до його бюджету. Офіційно бенкет у VaBene обійшовся Аблову в 15700 грн.